ARCHIWUM WYDARZENIA

Te dane mówią wszystko. Oto co naprawdę dało 500 plus

Pozytywnym efektem rządowego programu 500 plus jest nie tylko wzrost dobrobytu ekonomicznego. Jak informuje Gazeta Prawna.pl w Polsce spadła też liczba samobójstw z przyczyn finansowych. 

Jak czytamy na stronie internetowej gazety:

Liczba osób, które odbierają sobie życie z powodów ekonomicznych, spada. W 2018 r. było ich 241. Dla porównania w 2009 r. w apogeum kryzysu gospodarczego z powodu finansów samobójczą śmierć wybrały 504 osoby. Eksperci tłumaczą to polepszeniem się standardu życia w Polsce.

Specjaliści wyjaśniają, że dzięki rządowemu programowi poprawił się przede wszystkim stan psychiczny wielu osób. Społeczne oczekiwania powodują bowiem często, że na odebranie sobie życia decydują  się mężczyźni w średnim wieku, którzy nie są w stanie im sprostać. 500 plus poprawiło sytuacją bytową takich osób, zapewniając im komfort psychiczny.

Czytaj także: Zabójcza mieszanka. Nie zgadniesz czego nie można łączyć

W 2009 r. wielu samobójców zostawiało listy pożegnalne, w którym wyjaśniali, że powodem odebrania sobie życia jest ich ciężka sytuacja finansowa. Z danych policyjnych wynika, że w 2018 r. na 11 167 prób samobójczych,, 383 miało miejsce z powodu braku pieniędzy, a 93 ze względu na utratę pracy. To najniższy wskaźnik od wielu lat.

Źródło: gazetaprawna.pl

Komentarze

Zobacz także

UWAGA! Papież połączył się z … kosmosem!

Redakcja malydziennik

Oto dlaczego Kaczyński nadal jest w szpitalu!

Kukiz zaorał Waszczykowskiego i banderowców! "W mundurach SS nie wjadą…"

Redakcja malydziennik
Ładuję....