CYWILIZACJA POLITYKA

Te dane mówią wszystko. Oto co naprawdę dało 500 plus

Pozytywnym efektem rządowego programu 500 plus jest nie tylko wzrost dobrobytu ekonomicznego. Jak informuje Gazeta Prawna.pl w Polsce spadła też liczba samobójstw z przyczyn finansowych. 

Jak czytamy na stronie internetowej gazety:

Liczba osób, które odbierają sobie życie z powodów ekonomicznych, spada. W 2018 r. było ich 241. Dla porównania w 2009 r. w apogeum kryzysu gospodarczego z powodu finansów samobójczą śmierć wybrały 504 osoby. Eksperci tłumaczą to polepszeniem się standardu życia w Polsce.

Specjaliści wyjaśniają, że dzięki rządowemu programowi poprawił się przede wszystkim stan psychiczny wielu osób. Społeczne oczekiwania powodują bowiem często, że na odebranie sobie życia decydują  się mężczyźni w średnim wieku, którzy nie są w stanie im sprostać. 500 plus poprawiło sytuacją bytową takich osób, zapewniając im komfort psychiczny.

Czytaj także: Zabójcza mieszanka. Nie zgadniesz czego nie można łączyć

W 2009 r. wielu samobójców zostawiało listy pożegnalne, w którym wyjaśniali, że powodem odebrania sobie życia jest ich ciężka sytuacja finansowa. Z danych policyjnych wynika, że w 2018 r. na 11 167 prób samobójczych,, 383 miało miejsce z powodu braku pieniędzy, a 93 ze względu na utratę pracy. To najniższy wskaźnik od wielu lat.

Źródło: gazetaprawna.pl

Komentarze

Zobacz także

Dziś pomódl się do św. Stanisława, by uratował Polskę przed wojną domową!

SZOKUJĄCE przeczytaj co robią bojownicy ISIS! Liczby są ZATRWAŻAJĄCE

Redakcja malydziennik

Dziecko ZMARŁO przez ten gadżet! Rodzice ostrzegają: NIE KUPUJCIE swoim dzieciom TEGO

Ładuję....