HISTORIA

ŻYDOWSKI historyk: „Atak SOWIETÓW na POLSKĘ to KŁAMSTWO!” [WIDEO]

Yakov Kedmi, żydowski historyk często goszczący w  programie telewizyjnym „Rossija 1”, pokusił się o pełną kłamstw i manipulacji opowiastkę o „roli Polski w czasie II wojny światowej”.

„Izraelski ekspert w bardzo krótkim czasie kompletnie niszczy niektóre z mitów o niewinnych Polakach i złych Sowietach” – czytamy w zapowiedzi programu z udziałem Kedmiego.

Z wystąpienia żydowskiego historyka możemy dowiedzieć się m.in., że nasz kraj – w przeciwieństwie do Sowietów – nie respektował postanowień układu wersalskiego. A zgodnie z nimi – jak przekonuje Kedmi – ZSRR miało uzyskać Kresy Wschodnie. Historyk nawet słowem nie wspomina, że Rosja Sowiecka nie została dopuszczona do konferencji, ponieważ państwa ententy nie uznały rządu bolszewików.

Czytaj także: To się wydarzyło naprawdę! Przez 50 lat nic nie jadła, tylko przyjmowała Komunię Świętą!

Jeden z prowadzących zwrócił uwagę na tę nieścisłość, zadając retoryczne pytanie: „ZSRR był stroną  traktatu wersalskiego?”. – To bez znaczenia. Te ziemie nie należały do Polski – kwituje krótko historyk.

Yakov Kedmi mówi również, że w 1939 r. Polska negocjowała z Niemcami atak na ZSRR, co miałoby dowodzić, że nie byliśmy „narodem niewiniątek”.

Polska domagała się Litwy, Białorusi, Ukrainy i dostępu do Morza Czarnego.Niemcy zgodzili się na to, ale  w zamian chcieli Gdańska. Polacy uważali, że nie mają obowiązku dawania czegokolwiek. Wystarczył ich sam udział w kampanii. Potem negocjacje się nie powiodły i Niemcy stwierdzili: „Ok, to zaatakujemy Polskę”.

– mówi Kedmi.

Historyk podkreśla, że Sowieci nie napadli Polski, gdyż 17 września 1939 r.  nie było już w kraju polskiego rządu.

Ich urzędnicy państwowi byli w Rumunii. Jaki rozkaz wydało w tym czasie dowództwo armii polskiej? „Nie walczcie z Armią Czerwoną!” . I żołnierze to polecenie zaakceptowali.

W procesach norymberskich zdecydowano się potępić jako agresję wyłącznie niemiecki atak na Polskę. Nie było tam  wzmianki o Związku Radzieckim, więc każdy kto twierdzi, że napadliśmy Polskę, kłamie. (…) W wyniku podjętych działań Związek Radziecki dostał jedynie to, co powinien otrzymać zgodnie z traktatem wersalskim.

Polska złamała traktat wersalski. Zabrali nieswoje ziemie. I dlatego cały świat uznał włączenie Zachodniej Białorusi i Ukrainy do Rosji. Do ZSRR.

– mówi uparcie historyk. Jego „popisowy występ” można obejrzeć z angielskimi napisami na poniższym filmiku:

Komentarze

Zobacz także

Makabryczne odkrycie na dnie Bałtyku! We wraku MS Wilhelm Gustloff znaleziono…

Adam Gaafar

SZOK! Ciało BADACZKI znalezione w BUNKRZE po II wojnie światowej. Została ZAMORDOWANA przez…

Odkryli tajny właz w kwaterze głównej Hitlera. To za nim ukryta jest bursztynowa komnata?

Adam Gaafar
Ładuję....