CYWILIZACJA

Życie w Aleppo powoli wraca do normy. Rodziny zaczynają wracać do swoich domów

„W ciągu ostatnich dwóch miesięcy 15 katolickich rodzin obrządku łacińskiego powróciło do Aleppo” – potwierdził o. O. Ibrahim Alsabagh, który jest proboszczem katedry św. Franciszka w tym mieście.

Osoby te przyjechały z Francji, Niemiec, Wenezueli oraz Armenii. Całkowita liczba powracających do syryjskiego miasta wyznawców Chrystusa różnych obrządkach i tradycji pozostaje ciągle nieznana, ale jej wzrost staje się zauważalny.

 

Odkąd zakończyły się bombardowania i bezpieczeństwo powróciło na ulice Aleppo, sytuacja mieszkańców zdecydowanie się poprawiła. O. Alsabagh zaznacza jednak, iż konsekwencje wojny pozostają tam w mocy. Bezrobocie jest na wysokim poziomie, rośnie inflacja, co jeszcze powiększa biedę. Prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny dziennie, koszty żywności poszybowały w górę.

 

W tym kontekście niezwykle ważna jest działalność stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pomogło ono w odbudowie 270 domów, ufundowało 170 stypendiów dla uczniów szkół i studentów, a także zorganizowało kursy szkolenia zawodowego dla 2 tys. osób. Ze wsparcia skorzystali zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Naukowcy uznali, że modlitwa może zapobiec chorobie lub pomóc szybciej wyzdrowieć

Redakcja malydziennik

Złupią nas na zakupach! Złotówka za zwykłą foliówkę w sklepie? I to już niebawem

Wolę Boga poznał w barze na Brooklynie…. Zobacz, jak Bóg może niespodziewanie zmienić ludzie życie

Redakcja malydziennik
Ładuję....