WYDARZENIA

Życie w Aleppo powoli wraca do normy. Rodziny zaczynają wracać do swoich domów

„W ciągu ostatnich dwóch miesięcy 15 katolickich rodzin obrządku łacińskiego powróciło do Aleppo” – potwierdził o. O. Ibrahim Alsabagh, który jest proboszczem katedry św. Franciszka w tym mieście.

Osoby te przyjechały z Francji, Niemiec, Wenezueli oraz Armenii. Całkowita liczba powracających do syryjskiego miasta wyznawców Chrystusa różnych obrządkach i tradycji pozostaje ciągle nieznana, ale jej wzrost staje się zauważalny.

 

Odkąd zakończyły się bombardowania i bezpieczeństwo powróciło na ulice Aleppo, sytuacja mieszkańców zdecydowanie się poprawiła. O. Alsabagh zaznacza jednak, iż konsekwencje wojny pozostają tam w mocy. Bezrobocie jest na wysokim poziomie, rośnie inflacja, co jeszcze powiększa biedę. Prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny dziennie, koszty żywności poszybowały w górę.

 

W tym kontekście niezwykle ważna jest działalność stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pomogło ono w odbudowie 270 domów, ufundowało 170 stypendiów dla uczniów szkół i studentów, a także zorganizowało kursy szkolenia zawodowego dla 2 tys. osób. Ze wsparcia skorzystali zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Nie musisz w tym tkwić! Oni znaleźli sposób, jak uwolnić się od HOMOSEKSUALIZMU!

Oto lista nazwisk tych, którzy niesłusznie skazali Tomasza Komendę. ZOBACZ kto to taki!

„Pokonałam gwałt, nigdy nie pokonałam aborcji”. Wstrząsające świadectwo kobiety zgwałconej jako 13-latka!

Redakcja malydziennik
Ładuję....