WYDARZENIA

Zwolnili Polaka, bo upomniał Niemca! „Nawet jakby mi napluł w twarz TO…”

Skandal na Dolnym Śląsku. Polski pracownik hipermarketu Castorama został zwolniony, ponieważ upomniał klienta z Niemiec.

Jak informuje dziennik „Fakt” zwolnionym pracownikiem jest emerytowany funkcjonariusz policji Paweł Jarosz. Do zdarzenia doszło 29 marca w sklepie budowlanym Castorama w Zgorzelcu. Tego dnia 62-letni Niemiec Alois M. – nie mogąc się doczekać wydania towaru – wszedł do magazynu, gdzie wstęp mają wyłącznie osoby upoważnione.

Czytaj także: MIĘSO w składzie CZEKOLADY!? Jak się okazuje czekolady z BIEDRONKI…

Gdy polski pracownik zwrócił mu uwagę, aby cofnął się do wyznaczonej strefy, doszło do kłótni.

– Powiedział do mnie „Polnische idiot!” Gdy podszedłem bliżej, dotknęliśmy się i dopiero wtedy mężczyzna się cofnął, po czym wystawił pięści – opowiada Jarosz. Sytuację uspokoił dopiero jeden z kierowników sklepu.

Kilka godzin później przełożeni Polaka przekazali mu, że jeśli sam nie złoży wypowiedzenia, to zwolnią go dyscyplinarnie. Mężczyźnie odmówiono jednocześnie obejrzenia nagrania z monitoringu.

Najbardziej bulwersująca w tej historii jest odpowiedź przełożonego Jarosza na pytanie, co miał zrobić w tamtej sytuacji. – Usłyszałem, że nawet jakby mi Niemiec napluł w twarz to nie mam prawa nic zrobić… – wspomina mężczyzna.

Sytuację skomentował  szef Solidarności w Castorama Polska. – Zachowanie pracownika było prawidłowe. Klient łamiąc zakaz i wchodząc do magazynu narażał się na niebezpieczeństwo – stwierdził.

Fot. Shutterstock

Źródło: Fakt24.pl

 

 

Komentarze

Zobacz także

Co za tragedia! Amerykanin świętował w Barcelonie rocznicę ślubu, zginął z rąk terrorystów

Redakcja malydziennik

Włochom zagraża prawdziwa klęska: nielegalne budynki to plaga, następnym razem mogą zginąć MILIONY

Redakcja malydziennik

Czy świat otrząśnie się z cichego ludobójstwa?

Redakcja malydziennik
Ładuję....