RELIGIA

Zwłoki ludzkie położone na ołtarzu! Jest śledztwo

Dochodzenie w sprawie umieszczenia zwłok zabitego dziecka na ołtarzu wszczęto w Amarillo.

Diecezja Amarillo i jej biskup Patrich Zurek uznali, że ojciec Frank Pavone, szef organizacji Priests for Life, naruszył zasady kładąc zwłoki abortowanego dziecka na ołtarzu i nagrywając z nimi wyborcze video zwalczające Hillary Clinton. Jeśli w trakcie dochodzenia okaże się, że złamano prawo kanoniczne ojciec Pavone może mieć poważne kłopoty.

 

O co konkretnie biskup oskarża kapłana? – Ojciec Pavone wrzucił na Facebooka video, na którym było ciało zabitego płodu, co jest przeciwko godności życia ludzkiego, a do tego jest desakralizacją ołtarza – podkreślił biskup Zurek. – Naszym zdaniem, jeśli jest się za życiem, nie może wykorzystywać ludzkiego ciała z żadnych powodów – dodał.

 

Filmy, które umieścił ojciec Pavone trwały ponad 40 minut i cały czas widać na nich było abortowane, niczym nie przykryte dziecko, które leżało na ołtarzu, przy zapalonych świecach. Oba filmy obejrzało milion dwieście tysięcy osób. Część z nich uznała, że jest to jednak naruszenie zasad in poprosiło o interwencje biskupa ordynariusza.

 

Część z nich nie ma nic wspólnego z lewicą, a poruszonych jest naruszeniem godności umarłych dzieci. Caitlin Marchand, katoliczka, która poroniła dwójkę dzieci zapewnia, że choć wierzy w dobre intencje ojca Povone to nie potrafi się pogodzić z traktowaniem przez niego zwłok dzieci.

 

Biskup Zurek zaznacza, że organizacja Priests for Life nie jest organizacją katolicką, diecezja wyraża z powodu zachowania jej lidera i podkreśla, że takiego wykorzystania zwłok ludzkich nie da się pogodzić z wiarą katolicką.

 

Sam ojciec Pavone podkreśla, że dziecko otrzymał od protestanckiego pastora, że zostało ono później pogrzebane, a on sam wykorzystał jego zwłoki, by pokazać o czym jest mowa. Zapewnia także, że choć na stole, na którym położone były zwłoki odprawia on msze święte, to nie był on formalnie konsekrowany przez biskupa.

 

TPT/NationalCatholicRegister

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Kolejne mocne słowa Franciszka: „zadaje to ogromny ból Kościołowi"

Cuda dzieją się w Polsce? Coraz więcej Polaków uczestniczy we Mszy św. i przyjmuje Komunię Św.

Redakcja malydziennik

Na naszych oczach realizuje się apokaliptyczne ostrzeżenie Matki Bożej. To już końcówka!!!

Ładuję....