WYDARZENIA

Zuckerberg jednak popełnił błąd? Lewacy muszą być wściekli, bo to wcale nie przez nich spadły prawicowe konta!

Ostatnio z Facebooka zniknęło około 300 prawicowych stron. Odpowiedzialność za całe zamieszanie wziął na siebie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który pochwalił się, że to wynik jego zmasowanej akcji interwencyjnej. Jednak w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, Facebook poinformował, że usuwanie prawicowych stron, to skutek awarii, która szybko została usunięta, a strony przywrócone. – Nie wiemy czy była to awaria, natomiast niezależnie od tego swoją akcję będziemy prowadzili nadal – odpowiada w rozmowie z portalem organizacja.

Wszystkie fanpejdże, które automatycznie wycofano z publicznego widoku, to profile o charakterze prawicowym, antyunijnym i antyislamskim. Ich administratorzy skarżyli się na cenzurę i szkalowanie. Jak informują, w żaden sposób nie dopuścili się łamania regulaminu Facebooka, a mimo to ich strony zostały usunięte.

 

W niedzielę swoją akcją na Facebooku pochwalili się przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "W czasie weekendu przeprowadziliśmy szeroko zakrojoną akcję usuwania stron, które publikowały treści o charakterze rasistowskim, homofobicznym i islamofobicznym. Łącznie zgłosiliśmy ponad 2 tys. stron organizacji neofaszystowakich, skrajnie prawicowych i antyislamskich" – napisali.

 

W poniedziałek Facebook w mailu poinformował krótko serwis Wirtualnemedia.pl, że zniknięcie wspomnianych stron to efekt usterki która miała jedynie krótkotrwały charakter.

 

– W wyniku błędu jednego z naszych systemów bezpieczeństwa w ostatni weekend doszło do tymczasowego zawieszenia niektórych stron na platformie. W momencie jego wykrycia przywróciliśmy wszystkie dotknięte strony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z ich kilkugodzinną niedostępnością – czytamy w komunikacie biura prasowego Facebooka.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze

Zobacz także

Brak bezpieczeństwa, susza i głód. Kolejny afrykański kraj jest bliski tragedii.

Robimy zrzutkę chusteczek dla zwolenniczek aborcji. Ponoć są…

Redakcja malydziennik

Nie żyje Wiesław Michnikowski, świeć, Panie, nad jego duszą! Przygotowaliśmy kilka jego świetnych występów

Redakcja malydziennik
Ładuję....