ARCHIWUM

Zróbmy coś realnie dla klimatu

Organizacja szczytu klimatycznego w 2018 r. w Polsce to nadzieja na poprawę jakości powietrza w naszym kraju.

Jestem coraz większym zwolennikiem jak najszybszego wdrażania nowych technologii, przyjaznych dla środowiska naturalnego. W miesiącach jesienno-zimowych, szczególnie na terenach miejskich i podmiejskich, tam gdzie wciąż ogrzewa się węglem i drewnem – po prostu nie da się oddychać. Dlatego dla przeciętnego Kowalskiego ważniejsze jest to jakim powietrzem oddycha, niż ryzykowne hipotezy o efekcie cieplarnianym, które bardziej przypominają wiarę niż naukę.

 

Polepszenie jakości powietrza w aglomeracjach można uzyskać zaostrzając prawo dotyczące urządzeń grzewczych, a także sumiennie wykonując kontrole dotyczące spalania odpadów. Gołym okiem widać, że Polacy segregują śmieci na te, które spala się w dzień i te, które spala się w nocy.

 

Aby wyeliminować ten proceder wystarczyłaby zwykła kontrola śmieci, gdy bowiem ktoś kto ma duży dom wystawia jedynie raz w miesiącu kilka butelek, to wiadomo, że reszta jest „utylizowana” w piecu, a opary wdycha sąsiad.

 

Rozwój technologii grzewczych jest tak dynamiczny, że przesiadka z coraz droższych tradycyjnych pieców węglowych na nowoczesne metody ogrzewania nie jest już tak bolesna To tyle jeśli chodzi o skalę mikro. A w skali makro?

 

Tegoroczna konferencja klimatyczna COP w Makareszu przechodzi prawie bez echa. Jak dowiedzieliśmy się, Polska promowała na niej walkę z CO2 za pomocą sadzenia nowych lasów. To też dobra wiadomość w czasach niemal rabunkowej gospodarki zasobami naturalnymi.

 

Z kolei zapowiedź organizacji szczytu klimatycznego po raz trzeci w naszym kraju jest realizacją postulatu „nic o nas bez nas”. Bardzo dobrze, że czasy, gdy rząd godził się na wszystko, a polityka klimatyczna była prowadzona pod dyktando Niemiec i Francji odeszły w zapomnienie. 

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

BRAWO! Satanista Maleńczuk odpowie za atak na działacza pro-life

Redakcja malydziennik

Zobacz ile zarobiliśmy dzięki wyrzuceniu z Polski hazardu bez podatków!

Redakcja malydziennik

Cięty język Beaty Szydło znów w formie! Po prostu ZMASAKROWAŁA Donalda Tuska!

Redakcja malydziennik
Ładuję....