WYDARZENIA

Zostało Ci jedzenie po Świętach? Nie wyrzucaj! Podziel się!

posiłek

W 50 miastach Polski rusza świąteczna akcja „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”. Aby wziąć udział w akcji, należy zgłaszać, że zostało nam jedzenie po świętach, a od 26 grudnia wolontariusze będą je odbierać i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla ubogich i bezdomnych.

Akcja będzie trwała do 28 grudnia. Obejmie ona swoim zasięgiem 50 miast i miasteczek w 16 województwach.

Z każdą edycją rozmiar akcji przerasta nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki współpracy z lokalnymi jadłodajniami i schroniskami rozdysponowaliśmy tysiące świątecznych posiłków – powiedziała inicjatorka akcji, Maria Skołożyńska.

Osoby chcące przekazać żywność potrzebującym mogą zgłosić się przez prosty formularz na stronie akcji www.podzielmysie.pl. Po ustaleniu godziny odbioru wolontariusz przyjedzie, odbierze pakunek i zawiezie go do lokalnej instytucji wspierającej ubogich.

Przyjmowane są każde świeże, przygotowane w domu potrawy, takie jak pierogi, bigos, makarony i sałatki, jak również ciasta, pieczywo i wszelkie produkty o długim terminie ważności. Jedzenie może być świeżo zrobione lub otwarte, o ile mamy pewność, że jest dobre do zjedzenia w ciągu 24 godzin.

Jeśli mamy wątpliwości, czy jedzenie wciąż będzie świeże następnego dnia, zadajmy sobie pytanie, czy dalibyśmy je do jedzenia naszym ukochanym albo naszym dzieciom. Jeśli tak, to można je przekazać..

Organizatorzy akcji nadal szukają wolontariuszy, którzy mają samochód i zechcą poświęcić kilka godzin na jeżdżenie po swoim mieście lub okolicy i odbieranie jedzenia.

Źródło: TVN 24

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/smierc-w-swieta-zobacz-czy-ci-grozi/

Komentarze

Zobacz także

MIĘSO w składzie CZEKOLADY!? Jak się okazuje czekolady z BIEDRONKI…

M. A.

Co za urzędnicza bezmyślność. Mała chrześcijanka trafiła do muzułmańskiego domu. Dziecko przeszło gehennę

Redakcja malydziennik

Straż Graniczna ma ręce pełne roboty! Ukraińcy bezczelnie ignorują polskie prawo

Redakcja malydziennik
Ładuję....