POLITYKA

Zobacz jak widziana jest Polska oczami … kobiet z zagranicy

Olivia Nikel, żona ambasadora Niemiec w Polsce Rolfa Nikela, ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii. Razem z przedstawicielkami różnych państw, które tu mieszkają i działają przygotowała książkę „Made in Poland”. "Jej tematem jest Polska widziana oczami kobiet z zagranicy" – mówi PAP Life.

 

Z zawodu dziennikarka, z zamiłowania fotografka. Od trzech lat przebywa w Polsce. Doskonale się tu czuje, poznaje nowy kraj oraz zwyczaje ludzi. Tu zdobywa wiedzę oraz przyjaciół – właśnie ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii.

 

"Udało nam się już zebrać wszystkie zdjęcia. W miniony poniedziałek dokonałyśmy podsumowania. Teraz trzeba będzie to zaaranżować, zobaczyć jak to będzie wyglądało, jak to ułożyć w książce. Na 8 listopada planowana jest premiera – pierwszy wernisaż w hotelu Bristol. Tydzień później w rezydencji. Wszystkie zdjęcia w formie plakatów będą do obejrzenia przez miesiąc" – opowiada pani ambasadorowa.

 

W planach Olivii Nikel jest nie tylko książka, ale związane z nią fotografie i plakaty. „Niektóre zdjęcia będą wydrukowane. Osoby, które współpracują w ramach tego projektu to osoby z przeróżnych państw; jak jako przedstawicielka Niemiec, są też dwie kobiety z Holandii, które były pomysłodawczyniami tego projektu, są też przedstawicielki Stanów Zjednoczonych, Portugalii i oczywiście są też Polki. I to wspaniałe, że możemy tak dobrze razem współpracować” – mówi Olivia Nikel

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Wiemy już, kto jest odpowiedzialny za zamach w Manchesterze! Oświadczenie jest PRZERAŻAJĄCE

Co za hipokryzja! Dzieci można zabijać, a HOMARÓW nie. Powód?

Takiego wzrostu gospodarczego w Polsce nie było nigdy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....