RELIGIA

Zobacz, jak Franciszek wypleni nieposłusznych kapłanów! "Człowiek siejący zgorszenie musi ponieść tego konsekwencje”

Konflikt między papiestwem a diecezją Ahiara trwa od 5 lat. Miejscowi kapłani nie chcą przyjąć wyznaczonego przez Benedykta XVI biskupa, gdyż nie pochodzi z miejscowego ludu. Franciszek podjął ostre kroki w ich stosunku.

Ojciec Święty nie będzie tolerował buntu nigeryjskiej diecezji Ahiara, która od pięciu lat ze względów etnicznych nie chce przyjąć nowego biskupa, mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI. W Watykanie ujawniono treść papieskiego przemówienia do przedstawicieli diecezji, wygłoszonego podczas ich spotkania 8 czerwca z Franciszkiem.

 

Papież przyjął delegację nigeryjskiej diecezji Ahiara, której towarzyszy szereg przedstawicieli tamtejszego episkopatu z kard. Johnem Onaiyekanem na czele. Od 5 lat diecezja ta odmawia przyjęcia nowego biskupa mianowanego jeszcze przez Benedykta XVI, ponieważ nie pochodzi on z miejscowego ludu Mbaise. Jak podaje watykański komunikat prasowy, Franciszek uznaję tę sytuację za niedopuszczalną i zapowiedział podjęcie niezbędnych decyzji w tej sprawie.

 

Papież zapewnił, że jest bardzo zasmucony tą sytuacją. Przywodzi mu ona na myśl ewangeliczną przypowieść o robotnikach w winnicy, którzy chcą sobie przywłaszczyć cudzą własność. Franciszek podkreślił, że ten, kto nie chce przyjąć wyznaczonego pasterza, niszczy Kościół i powoduje zgorszenie. Dlatego domaga się, aby każdy z należących do diecezji kapłanów osobiście w ciągu 30 dni napisał do niego list, w którym poprosi o wybaczenie, wyrazi pełne posłuszeństwo Papieżowi oraz gotowość przyjęcia biskupa. Kto tak nie uczyni, zostanie suspendowany – zapowiedział Franciszek. Przyznał, że może się to wydawać bardzo surowe. Jednakże takie rozwiązanie jest niezbędne, ze względu na wywołane zgorszenie. „Jezus przypomina, że człowiek siejący zgorszenie musi ponieść tego konsekwencje” – oświadczył Ojciec Święty.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Chrześcijańskie dzieci z Sudanu południowego za miskę jedzenia odmawiają islamskie modlitwy. Biskupi przyznają: "ludzie ciągle są mordowani, okradani, plądrowani, wysiedlani"

Redakcja malydziennik

Czy grupa kardynałów chce rezygnacji Franciszka, bo… obawia się schizmy większej niż za czasów Reformacji?

Kiedy tak naprawdę powstało Boże Narodzenie? DOWIEDZ SIĘ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....