RELIGIA

ZOBACZ jak Fatima zmieniła bieg historii!

Święty Augustyn w „Państwie Bożym” wskazał drogę do ewangelizacji świata i autentycznego nawrócenia. Z jakiegoś opatrznościowego powodu Augustyn został wybrany patronem diecezji Leiria-Fatima w Portugalii, gdzie Matka Boża objawiła się, by wezwać ludzkość do nawrócenia. Z tego miejsca przychodzi do nas zaproszenie do współpracy w stawianiu czoła wielkim wyzwaniom naszych czasów – zagrożeniom nie tylko dla Europy, ale i innych części świata. Wiele regionów naszego globu szuka wskazówek właśnie w Fatimie. Nic więc dziwnego, że Europa ponosi szczególną odpowiedzialność przed Bogiem za losy ludzkości, ma bowiem jej służyć za wzór chrystianizacji świata. Nauczał o tym Augustyn.

Jan Paweł II wskazuje drogę

Święty Jan Paweł II, zwany papieżem fatimskim, wskazuje drogę do odbudowy Europy po upadku ateistycznych struktur Związku Radzieckiego i wyzwolenia Europy Wschodniej bez przelania krwi. Sama siostra Łucja tłumaczyła, że zapowiedziany w Fatimie triumf Niepokalanego Serca Maryi, zapoczątkowany poświęceniem Rosji i narodów, które najbardziej potrzebują Bożego miłosierdzia, jest procesem, który już się rozpoczął. Może on być przyspieszony lub opóźniony – w zależności od ludzkiej wolności oraz współpracy z łaską Bożą.

 

W Fatimie Jan Paweł II ogłosił nową ewangelizację Europy. Chciał, by weszła ona na drogę prowadzącą do Ojca Przedwiecznego. Wskazywał na konieczność budowy nowej cywilizacji miłości, powszechnej solidarności, uwolnienia ludzi od ucisku pochodzącego z materialistycznych ideologii marksizmu i konsumpcjonizmu.

 

Jednak najnowsza historia pokazuje, że nowa ewangelizacja nie została podjęta tak, jak tego chciał papież Fatimy. Podane przez niego wytyczne nie zostały wprowadzone w życie. Skutkiem tego ideologiczny ateizm zastąpiły nowe formy ateizmu praktycznego, terroryzm zajął miejsce zimnej wojny, a na celowniku wrogów Kościoła znalazła się chrześcijańska rodzina.

 
 
Fragment artykułu pochodzący z Miesięcznika Egzorcysta nr 57
Źródło: miesiecznikegzorcysta.pl

Komentarze

Zobacz także

OTO prawdziwe rozeznanie sytuacji osób rozwiedzionych. Ten kardynał mówi, JAK JEST!

Redakcja malydziennik

„Pan przychodzi jako Sędzia. Pan pociesza” – mocne słowa papieża o przebaczającym Bogu

Redakcja malydziennik

Matka Boska w burce… Katolicki ksiądz oszalał. Zbudował islamską szopkę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....