ARCHIWUM

ZOBACZ, jak brytyjski parlamentarzysta broni dobrego imienia Polski! [WIDEO]

Podczas debaty w Izbie Gmin o upamiętnieniu ofiar Holokaustu brytyjski poseł Daniel Kawczyński zwrócił uwagę na niepoprawność używania błędnych pojęć typu „polskie obozy zagłady”

Gdy poseł Bob Blackman przemawiał, Daniel Kawczyński poprosił o możliwość komentarza. – Czy mógłbym powiedzieć mojemu Honorowemu Koledze, że BBC regularnie nawiązuje do „polskich obozów zagłady” – rozpoczął.

 

– Czegoś takiego nie było, to były obozy koncentracyjne założone przez Niemców w okupowanej Polsce i myślę, że to jest niezwykle ważne, żebyśmy to wszyscy pamiętali – powiedział stanowczo członek Partii Konserwatywnej.

 

Poseł Kawczyński w dalszej części debaty wypowiedział się jeszcze raz, tym razem na temat chrześcijan ratujących Żydów.

 

– W tym czasie powinniśmy celebrować i czcić pamięć chrześcijan. Brat mojego dziadka, Jan Kawczyński, ukrywał żydowskie rodziny na swojej posiadłości, a kiedy Niemcy się o tym dowiedzieli, to zastrzelili jego córkę, jego żonę, a następnie jego. I uważam, że to bardzo ważny czas, żebyśmy pamiętali o tych chrześcijanach, którzy poświęcili swoje życia aby chronić swoich żydowskich sąsiadów – przypomniał.

 

– Mam zamiar wykorzystać moją pozycję w brytyjskim parlamencie, żeby Wielka Brytania wsparła Polskę w jej dążeniach – zapewnił.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

To jednak prawda: chciano ZLIKWIDOWAĆ tego prominentnego działacza PiS!

Redakcja malydziennik

Terlikowski został zablokowany na Facebooku! Przyczyna! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Zaczyna się! Po rozmyciu nauczania Jezusa na temat rozwodów Watykan zabiera się za nauczanie na temat antykoncepcji!

Redakcja malydziennik
Ładuję....