POLITYKA

ZOBACZ co życzy Polakom Para Prezydencka!

W tym roku katolicy, prawosławni i ewangelicy obchodzą Wielkanoc razem; niech będzie to symbol jedności naszego ducha – życzy prezydent Andrzej Duda z okazji Świąt Wielkanocnych. Pierwsza dama zaapelowała, aby w czasie świątecznym pamiętać o samotnych i potrzebujących.

"Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia. Wielkanoc obchodzimy w tym roku razem: katolicy, prawosławni i ewangelicy. Niechaj ta jedność czasu będzie symbolem jedności naszego ducha – ducha miłości i prawdy. Niech zbliża chrześcijan różnych wyznań, łączy rodziny i całą wspólnotę" – powiedział prezydent.

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, który przyniósł nam Dobrą Nowinę. "Życzymy Państwu, aby ten czas umocnił więzi w naszych domach w całym kraju" – powiedziała.

 

Prezydent zwrócił się też do Polaków mieszkających za granicą. "Serdeczne myśli kierujemy do rodaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej. Niechaj wszędzie, gdziekolwiek słychać polską mowę, gdzie kultywuje się ojczyste tradycje, rozbrzmiewa radosne: Alleluja!" – powiedział.

 

"Pomyślmy też o wszystkich samotnych i potrzebujących. Postarajmy się zadbać o to, aby te szczególne chwile również im przyniosły radość i nadzieję" – podkreśliła pierwsza dama.

 

"Życzymy Wam dzisiaj z głębi serca wszystkiego dobrego. Wesołych Świąt!" – zakończyła para prezydencka. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Niemcy chcą mieć "swojego namiestnika" w Polsce! Nawet się z tym nie kryją!

Mocna odpowiedź Polski na skandaliczne słowa ambasadora Rosji ws. katastrofy smoleńskiej

Redakcja malydziennik

NIEZNANE FAKTY O ŚMIERCI EWY TYLMAN. Prokuratora ustaliła, że uciekała przed pobudzonym seksualnie homoseksualistą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....