RELIGIA

Zobacz co się dzieje, jak wzywana jest Maryja podczas egzorcyzmów!

Wezwanie Maryi w czasie egzorcyzmów powoduje udrękę demonów. Często mówią one, że dobrze się czują w osobie dręczonej i nigdzie nie pójdą. Ale gdy pojawia się Maryja, krzyczą, że Ona tu jest i słabną w Jej obecności. Jeśli Maryja rozkaże, poddają się i opuszczają dręczonego – czytamy w najnowszym numerze miesięcznika „Egzorcysta”. 

 

Egzorcyzmy kojarzą się z czymś mrocznym, z widowiskowymi manifestacjami, w czasie których dręczona osoba wchodzi w świat ciemności, cierpienia i nienawiści. W tych mrokach pojawia się pomocna dłoń, której dręczona osoba stara się uchwycić, by nie pogrążyć się w otchłani. Tę rękę podaje Jezus Chrystus na prośbę swojej Matki. Obecność Jego i Maryi czyni walkę z szatanem lżejszą, rozprasza mroki, wzmacnia wiarę i zaprasza do wzywania Ich Imion oraz głębokiego zawierzenia.

 

Czystość Maryi

 

Wielkość Maryi nie pochodzi z Jej własnej mocy, ale z tego, że jest pełna łaski (por. Łk 1, 28). Od wieków została przeznaczona na Matkę wcielonego Słowa Bożego, czego konsekwencją jest przywilej Niepokalanego Poczęcia. Na mocy przewidzianych zasług Syna Maryja została w pełni uchroniona od wszelkiej zmazy grzechu – zarówno pierworodnego, jak i grzechów osobistych. Szatan, który rości sobie prawo do człowieka na mocy grzechu, nie znajduje w Niej nic, co należałoby do niego, i dlatego nie ma nad Nią władzy. Nienawidzi Maryi, nie może Jej znieść, ale jednocześnie musi uznać Jej wielkość. Upokarza go fakt, że przez Kobietę poniósł klęskę i musi Jej słuchać.

Fragment artykułu pochodzący z Miesięcznika Egzorcysta nr 69

Komentarze

Zobacz także

To najbardziej sugestywne proroctwo, jakie kiedykolwiek zostało wypowiedziane! Poznaj historię ORĘDZIA FAIMSKIEGO

Święty Ogień znów ZSTĄPIŁ na ziemię! Zobacz [NAGRANIE]

Redakcja malydziennik

ZOBACZ co dusze czyśćcowe mogą nam … załatwić? [FILM]

Redakcja malydziennik
Ładuję....