POLITYKA

ZOBACZ co łączy szatana z abrocjonistami!

Stan Missouri odnotowuje według ostatnich doniesień medialnych znaczny wzrost w zakresie wykonywanych zabiegów aborcji. Jako przyczynę najczęściej podaje się niekorzystne wyroki sądów, uchylające obowiązujące tam regulacje antyaborcyjne. Tymczasem stan Missouri od dawna toczy batalie sądowe, aby zapobiec liberalizacji prawa do usuwania ciąży.

Ważne rozstrzygnięcia zapadły niedawno, wskutek procesów wytoczonych przez organizację Planned Parenthood. Jest to pozarządowa instytucja działająca na rzecz „świadomego rodzicielstwa”, w praktyce skupiająca się na wykonywaniu zabiegów usuwania płodu i walce o prawo do aborcji na życzenia.

Ale także inne, stosunkowo młode ugrupowanie aktywnie dąży do zniesienia stanowych przepisów. Chodzi o „Świątynię Szatana”, zrzeszającą aktywistów politycznych, których celem jest zwalczać wszelkie elementy i przejawy chrześcijaństwa w przestrzeni publicznej.

Planned Parenthood i Świątynia Szatana ruszyły teraz z atakiem na Missouri, który jest jednym z niewielu stanów USA, gdzie próbuje się zdecydowanie przeciwdziałać aborcji. Obowiązujące jeszcze do niedawna prawo wymagało, aby kliniki wykonujące ten zabieg spełniały standardy stawiane ambulatoryjnym ośrodkom chirurgicznym (w praktyce szpitalom). Restrykcje okazały się bardzo skuteczne, przez co na terytorium Missouri funkcjonował tylko jeden ośrodek oferujący przeprowadzenie zabiegu usunięcia płodu, w mieście St. Louis.

Planned Parenthood wytoczyła więc proces w związku z ograniczaniem „prawa” do przerwania ciąży przez władze, argumentując w pozwie, iż obowiązujące regulacje są „niekonstytucyjne”. W kwietniu br. sędzia sądu rejonowego, Jeffrey Sachs, wydał wyrok na korzyść wnioskodawców, uchylający uchwalone przez władze Missouri restrykcje. W uzasadnieniu sędzia powołał się na wyrok Sądu Najwyższego dotyczącego niekonstytucyjności podobnych zapisów w stanie Teksas. 

Wskutek korzystnego wyroku Planned Parenthood już ogłosiła włączenie zabiegu usuwania płodu do katalogu usług świadczonych przez placówkę organizacji w mieście Kansas oraz otworzenie trzeciego ośrodka w Columbii.

Władze Missouri nie zamierzają się jednak poddawać. Szczególnie, że obecny gubernator, Eric Greitens, jasno opowiada się po stronie obrońców życia, deklarując gotowość do „walki o życie niewinnych noworodków”. W czerwcu zwołał specjalną sesję legislacyjną, której celem było ustanowienie nowych mechanizmów wymierzonych w proceder aborcyjny. W trakcie zebrania uchwalono m. in. przepisy, według których prokurator stanowy może wytoczyć proces w związku z łamaniem praw antyaborcyjnych, a instytucje oferujące zabiegi usuwania ciąży podlegać będą corocznym, niezapowiedzianym kontrolom.

CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ

Źródło: swiato-podglad.pl

Komentarze

Zobacz także

Alimenciarzu, albo będziesz płacił, albo pójdziesz zamiatać ulice!

Redakcja malydziennik

Prokurator domaga się, żeby Donald Tusk stanął przed sądem!

Redakcja malydziennik

SENSACJA! Nieoczekiwany zwrot Ryszarda Petru! „Wracam do…”

Adam Gaafar
Ładuję....