POLITYKA

Znów zamach w Londynie, są poszkodowani! Wszystko wydarzyło się…

Brytyjska premier Theresa May poinformowała, że w poniedziałek będzie przewodniczyć posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA po tym, jak samochód wjechał w ludzi w pobliżu meczetu w Londynie. Zajście jest traktowane jako "potencjalny atak terrorystyczny" – dodała.

Do zajścia doszło w dzielnicy Finsbury Park w północno-wschodnim Londynie w pobliżu lokalnego meczetu i centrum społeczności muzułmańskiej około godz. 00.15 (godz. 1.15 czasu polskiego), tuż po wieczornej modlitwie (tarawih) odprawianej w miesiącu ramadan.

 

Według najnowszych informacji przekazanych mediom przez służby ratunkowe, co najmniej jedna osoba nie żyje, a osiem pozostaje w szpitalach. Dwie osoby zostały opatrzone na miejscu zdarzenia.

 

Policja metropolitalna w Londynie poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez oddział antyterrorystyczny oraz że zatrzymano 48-letniego kierowcę pojazdu, którzy przejdzie badania psychiatryczne.(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Czechy NIE PRZYJMĄ JUŻ ŻADNEGO UCHODŹCY! UE WŚCIEKŁA!

Redakcja malydziennik

W Wielkim Poście wesprzyj MISJONARZY. Własnie rusza wielka akcja

AKTUALIZACJA Saryusz-Wolski MIAŻDŻY Platformę! Parafrazuje Marszałka Piłsudskiego i w kilku słowach opisuje swoją byłą partię

Ładuję....