CYWILIZACJA OPINIE

Znęcanie się nad zwierzętami to tradycja świąteczna? Zobacz do czego namawia Magda Gessler

karp

W całym kraju kolejne sieci handlowe zapowiadają, że nie będą prowadzić sprzedaży żywych karpi. Dzieje się tak za sprawą presji, jaką na handlowców wywierają obrońcy praw zwierząt.

Coraz bardziej powszechne jest przekonanie, że ryby, w tym karpie, również cierpią a okres przedświąteczny to tradycyjnie czas gehenny głównie karpi, które są przetrzymywane w fatalnych warunkach, gdzie półżywe czekają na uśmiercenie.

Karpie zanim staną się pyszną potrawą na wigilijnym stole przechodzą prawdziwą drogę przez mękę i poddane są ekstremalnemu okrucieństwu. Zanim zostaną ogłuszone, bo nie zabite, ciosem pałką w głowę są wyławiane, rzuca się nimi, transportuje w minimalnej ilości wody, leżakuje w skrzynkach bez wody, przetrzymywane są w sklepowych wannach w wodzie zmieszanej z ich krwią. Następnie kładzie się je półżywe na wadze i poddusza w foliowych torbach.

Dopiero tak zmasakrowane ryby są zabijane domowymi sposobami i przyrządza się z nich przepyszne potrawy, które zdobią świąteczny stół.

Według naukowców w organizmach zwierząt powstaje mnóstwo szkodliwego, rakotwórczego hormonu stresu – kortyzolu.

Kilka dni temu znana restauratorka i celebrytka Magda Gessler zasłynęła poradą dotyczącą karpi. Wg. pani Magdy aby karp smakował doskonale należy go poddać…tygodniowej głodówce w czasie której ma się oczyścić.

Ustawa o ochronie zwierząt zobowiązuje  do humanitarnego traktowania każdego zwierzęcia. Wskazuje, że powodowanie u nich bólu i cierpienia albo świadome do tego dopuszczanie jest przestępstwem. Czy możliwa jest sprzedaż żywych karpi w zgodzie z ustawą o ochronie zwierząt?

 

Źródło: Fakt, Gazeta Prawna, Polityka

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/zwierzeta-nie-odczuwaja-tak-jak-ludzie-czy-prawica-naprawde-musi-niszczyc-antropologie-chrzescijanska/

 

Komentarze

Zobacz także

Szokujące nagrania z kliniki aborcyjnej! Ludzkie życie warte jest…

Redakcja malydziennik

Co za ignorancja! 20 proc. Brytyjczyków sądzi, że narodzenie Jezusa świętujemy w…

Redakcja malydziennik

Poznaj bohaterską zakonnicę! Sama jedna uratowała aż … osób

Ładuję....