POLITYKA

Znamy przyczyn pożaru Grenfell Tower, w którym zginęło co najmniej 79 osób! To…

Uszkodzona lodówka marki Hotpoint, model FF175BP, była przyczyną pożaru londyńskiego wieżowca Grenfell Tower, w którym zginęło co najmniej 79 osób – poinformowała w piątek londyńska policja. Wykluczono podpalenie.

Nadinspektor Fiona McCormack powiedziała, że model ten nie będzie wycofywany i że producent przeprowadza kolejne testy. 

 

Zbudowany w 1974 roku blok mieszkalny Grenfell Tower zapalił się krótko przed godz. 1 w nocy czasu lokalnego (godz. 2 w Polsce) 14 czerwca. Policja potwierdziła, że testy wykazały, iż izolacje i materiał użyty jako wykładzina elewacji Grenfell Tower nie odpowiadały normom.

 

Rzecznik brytyjskiej premier Theresy May poinformował w czwartek, że w Anglii nawet ok. 600 wieżowców podobnych do Grenfell Tower może mieć podobną, łatwopalną elewację.

 

McCormack powiedziała, że w związku z pożarem Grenfell Tower policja rozważa postawienie zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci. Zajęto dokumentację różnych instytucji. W śledztwie chodzi zarówno o naruszenie ogólnych zasad bezpieczeństwa, jak i zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Poznań mówi dość klubom go-go

Redakcja malydziennik

UWAGA! Facebook usunął wydarzenie Marsz Niepodległości 2017

Redakcja malydziennik

Metody Platformy: omamianie i okłamywanie Polaków. Andruszkiewicz: "PO tradycyjnie okłamuje Polaków, twierdząc teraz, że…

Ładuję....