ARCHIWUM

Znamy nowego arcybiskupa Krakowa. Został nim…

Idą zmiany. Kard. Stanisław Dziwisz przechodzi na emeryturę. Dziś Stolica Apostolska mianowała nowego metropolitę krakowskiego. Został nim…

Internet od rana wrzał. Dziennikarze przerzucali się informacjami na temat nowego metropolity krakowskiego. Już wczoraj Katarzyna Kolenda-Zalewska informowała o tym, że o 12.00 pojawi się nazwisko nowego metropolity krakowskiego. Rzecznik Kurii krakowskiej dementował informacje, ale rano poinformował o zwołaniu konferencji na 12.15. I właśnie wtedy poinformowano, że nowym metropolitą został arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

Hierarcha jest obecnie metropolitą łódzkim, ale pochodzi z Poznania. Tam w roku 1976 zdał maturę i wstąpił do seminarium duchownego. W 1973 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od 1975 roku studiował w Rzymie filozofię. Jego praca licencjacka La filosofia del simbolo religioso di Paul Ricoeur została wyróżniona złotym medalem Uniwersytetu Gregoriańskiego, zaś praca doktorska Le relazioni intersoggettive nella filosofia di Levinas złotym medalem Ojca Świętego Jana Pawła II. Habilitował się w 1991 roku. Od 1997 roku był biskupem pomocniczym w Poznaniu. 11 lipca 2012 został mianowany przez papieża Benedykta XVI arcybiskupem metropolitą łódzkim.

 

Abp Marek Jędraszewski znany jest z ostrych i jednoznacznych poglądów na temat gender czy ideologii homoseksualnej. Nie obawia się on także wypowiedzi niepoprawnych politycznie. Jest także wybitnym intelektualistą, znawcą szczególnie filozofii dialogu. 

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Emerytura 40 razy wyższa niż przeciętnego Kowalskiego! Nie zgadniesz, ile pieniędzy przysługuje Donaldowi Tuskowi

Redakcja malydziennik

Prokurator domaga się, żeby Donald Tusk stanął przed sądem!

Redakcja malydziennik

Danii sposób na uchodźców? Hmm. dość kontrowersyjny

Redakcja malydziennik
Ładuję....