CYWILIZACJA

Znamię bestii? Wirtualne pieniądze – to droga do odebrania wolności człowiekowi. Ten hierarcha ostrzega przed duchowym zniewoleniem

Rozwój technologii może mieć potężne skutki duchowe. Tak jest także z rozwojem wirtualnej bankowości. Łatwo może się okazać, że to, co przedstawia nam się jako cud, w dalszej perspektywie będzie wielkim zniewoleniem.

I właśnie przed taką możliwością ostrzega patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl. Jego zdaniem technologie cyfrowe w dziedzinie ekonomii mogą przyczynić się do gigantycznego zniewolenia ludzi.

 

– Bez wątpienia, wprowadzenie technologii cyfrowych zabezpieczy większą efektywność procesów podejmowania decyzji, i to jest oczywiście dobre. Ale Cerkiew ma także inne kryteria oceny – jest nim bezpieczeństwo – mówił patriarcha. – Cerkiew jest zaniepokojona tym, że współczesne środki techniczne zdolne są totalnie ograniczyć ludzką wolność – mówił w bożonarodzeniowym wywiadzie udzielonym telewizji Rosija-1. 

 

I wcale nie chodzi tylko o przestępców, ale także o wykorzystanie wirtualnych środków finansowych do całkowitej kontroli obywateli przez państwo czy wielkie korporacje. O co chodzi? Patriarcha przypomina, że pojawiły się pomysły, by zlikwidować zwyczajne pieniądze i zastąpić je pieniędzmi wirtualnymi, dostępnymi tylko na kartę. – A co jeśli dostęp do tych kart będą mieli tylko ci, którzy są lojalni wobec państwa? – pytał.

 

W wielu krajach, przypomniał patriarcha, już teraz żeby otrzymać obywatelstwo trzeba zadeklarować wsparcie dla środowiska LGBTQ. – A co jeśli dostęp do własnych pieniędzy będzie uzależnione od takiego samego warunku? Dlatego Cerkiew w tej sprawie musi zająć stanowisko – pokreślił. 

 

I choć może się to wydawać przesada, to już teraz procedury adopcyjne w wielu krajach odbierają prawo do adopcji chrześcijanom wiernym Pismu Świętemu. Postępujący liberalny totalitaryzm może więc posunąć się i dalej. A do tego wirtualne pieniądze oznaczają całkowitą kontrolę nad człowiekiem. Kontrolę sprawowaną nawet nie przez państwo, ale przez globalne korporacje.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

TRAGICZNY wypadek na drodze krajowej DK91! Nie żyje…

Adam Gaafar

DRAMAT! Mężczyźni na Zachodzie masowo tracą płodność! Czy czeka nas ZAGŁADA?

Godzina "W" już za chwilę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....