CYWILIZACJA POLITYKA

Zmiany w kalendarzu niedziel. Zobacz, które niedziele będą handlowe

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej niż w 2018 r. Stało się tak ze względu za zaostrzenie zakazu handlu w niedzielę. Jakie jeszcze zmiany nastąpią?

W 2019 r. zakaz handlu nie obowiązuje tylko w ostatnie niedziele każdego miesiąca i przed świętami. Więc w kolejną niedzielę, 30 czerwca, sklepy, markety i galerie handlowe będą otwarte. Według przeprowadzonych badań na zakazie handlu w niedzielę zyskują gastronomia, turystyka i kultura.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia! Straszna PRAWDA wyszła na jaw. Młody KSIĄDZ się POWIESIŁ, bo gnębił…

 

Które jeszcze niedziele będą handlowe w 2019 r.? 28 lipca, 25 sierpnia, 29 września, 27 października, 24 listopada oraz 15, 22 i 29 grudnia. Pamiętajmy, że z zakazu wyłączone są stacje benzynowe i apteki.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podjęło decyzję, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie nastąpią. Od stycznia 2020 r. wszystkie niedziele w Polsce będą ustawowo wolne od handlu.

Według statystyk ograniczenie handlu w niedziele nie wpłynęło na bezrobocie w Polsce, a liczba małych przedsiębiorstw nie zmniejszyła się bardziej niż w poprzednich latach. Bo niestety, ze względu na „inwazję” zachodnich sieciówek, co roku zamyka się pewna liczba małych sklepów. Właśnie ustawa o zakazie handlu ma temu stopniowo zapobiegać.

Komentarze

Zobacz także

Musimy wiedzieć z kim trzymać: USA zawsze będzie NAJSILNIEJSZYM krajem na świecie!

Redakcja malydziennik

No NIEŹLE! 9.000.000.000 PLN zysku i to tylko z jednej instytucji – jest to najwyższy wynik NBP w historii

Redakcja malydziennik

Oto 10 powodów, dla których NALEŻY pić piwo!

Redakcja malydziennik
Ładuję....