POLITYKA

Zmarła najstarsza Polka! W tym roku miała skończyć 112 lat!

Dnia 20 lipca 2017 roku w Lublinie zmarła Jadwiga Szubartowicz. Od dwóch lat była najstarszą Polką, w październiku tego roku skończyłaby 112 lat.

Jadwiga Szubartowicz urodziła się 16 października 1905 roku w Lublinie, miasto znajdowało się wtedy w granicach Imperium Rosyjskiego. W Piotrogrodzie zastała ją rewolucja październikowa. W 1952 roku, wyszła za mąż za Antoniego Szubartowicza, weterana bitwy o Monte Cassino.

 

Pani Jadwiga została najstarszą Polką dnia 1 sierpnia 2015 roku. Ewa Dados – dziennikarka i przyjaciółka pani Jadwigi powiedziała, że najstarsza Polka do końca swoich dni zachowała całkowitą sprawność umysłu. – Do końca swoich dni, zachwycała życiową mądrością i jasnością umysłu, a wszyscy, którzy mieli zaszczyt i honor poznać panią Jadwigę, czerpali z jej świadectwa wielką inspirację i energię do życia – podkreśliła Dados.

W marcu tego roku w Dzień Kobiet, panią Jadwigę odwiedził prezydent Lublina Krzysztof Żuk i wręczył jej medal 700-lecia miasta.

– Nie żyje pani Jadwiga Szubartowicz, najstarsza Lublinianka i najstarsza osoba żyjąca w Polsce. To bardzo przykra wiadomość. (…) Zawsze zachwycała pogodą ducha, optymizmem i radością życia. Żegnamy świadka historii naszego miasta – napisał na facebooku Krzysztof Żuk.

Źródło: wmeritum.pl

Komentarze

Zobacz także

Minister ujawnia: czasem dopuszczamy zamachy ISIS!

Redakcja malydziennik

Amerykańskie wojsko już w Polsce. Konwój przekroczył granice. Rosjo, czas się bać!

Redakcja malydziennik

Kolejny ZAMACH! Ludzie znów zginęli w Rosji

Redakcja malydziennik
Ładuję....