WYDARZENIA

Zmarł profesor Bogusław Wolniewicz! Świeć Panie nad jego duszą…

Dnia 4 sierpnia, przeżywszy 89 lat zmarł wybitny polski logik i filozof prof. Bogusław Wolniewicz.

Bogusław  Wolniewicz urodził się 22 września 1927 r. w Toruniu. Jego ojciec – działacz narodowy – został zamordowany przez Niemców. Wolniewicz był tłumaczem i komentatorem Ludwiga Wittgensteina, profesorem nauk humanistycznych, wykładał na Uniwersytecie Warszawskim. Mówił o sobie, że jest niewierzący, jednak przedstawiał się jako "rzymski katolik – niewierzący”, precyzując, że nie wierzy w przetrwanie świadomości po śmierci. Nie negował jednak istnienia wyższej inteligencji, będącej ponad człowiekiem. Mimo swoich poglądów był obrońcą Kościoła i przeciwnikiem szalejącego islamu w Europie. Nie dawał się zaszufladkować.

Profesor Bogusław Wolniewicz był nieustraszonym obrońcą cywilizacji europejskiej. Nie bał się głosić poglądów niepopularnych. Zawsze krytyczny wobec otaczającej go rzeczywistości, stanowczo odrzucał pokusę konformizmu i serwilizmu naukowego bądź politycznego.

Profesor Wolniewicz niesamowicie trafnie zdiagnozował tragiczną sytuację współczesnego świata: Światowe lewactwo to międzynarodówka komunistycznych mutantów. W jakimś opętańczym szale dąży ona do zniszczenia cywilizacji Zachodu: do samych fundamentów. W tym dążeniu trafia na dwie główne przeszkody. Stanowią je dwie prastare instytucje naszego życia społecznego: rodzina i Kościół, Lewactwu są one obrzydłe, nie do zniesienia.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Źródło: Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

SĘDZI grożą dwa lata WIĘZIENIA! Mężczyzna złapał ją na…

Redakcja malydziennik

Tej 17-letniej matce lekarze nie dają żadnych szans. Ona walczy o życie, bo ma dla kogo żyć!

UWAGA! Wraca choroba, której miało już nie być. Czy Polska jest gotowa na to?

Redakcja malydziennik
Ładuję....