POLITYKA

Złapiesz się za głowę czytając o tej niemieckiej manipulacji. Co wg Niemców mają Czechy do reparacji wobec Polski?

DW donosi na Twitterze, że Czesi nie popierają "żądań Polski ws. reparacji wojennych". Z artykułu, który opublikowali, wynika jednak zupełnie co innego.

W poniedziałek wczesnym popołudniem konto twitterowe niemieckiej telewizji oznajmiło: "Czechy nie popierają żądań Polski ws. reparacji wojennych". Już jednak po kliknięciu w link jasnym się staje, że nic takiego nie miało miejsca.

 

W wypowiedzi prezydenta Czech, Milosa Zemana, na którą powołują się Niemcy, nie ma nic o odcięciu od polskiej debaty. Wręcz przeciwnie: Zeman podkreślił, że "należy wziąć pod uwagę, iż ta kwestia nie jest tematem w relacjach niemiecko-czeskich". Ponadto wyraził gotowość do wysłuchania argumentów Warszawy.

 

W 1997 roku Czesi podpisali z Niemcami deklarację pojednania. W porozumieniu tym obie strony zobowiązały się, że "nie będą obciążały wzajemnych relacji wynikającymi z przeszłości kwestiami politycznymi i prawnymi" – co w pełni tłumaczy negatywny stosunek do próby uzyskania reparacji przez Czechy, ale nie przez Polskę.

 

A w całej tej debacie chodzi bardziej o prawdę, a nie o okładanie się kłamliwymi argumentami.

Źródło: dw.de

Komentarze

Zobacz także

W Rimini rozpoczyna się proces przywódcy gangu, który napadł na Polaków!

Redakcja malydziennik

Za uchodźców dziękujemy! 74 proc. Polaków przeciw przyjmowaniu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki

Redakcja malydziennik

Niemcy ewakuowali wieżowiec w Wuppertalu! PRÓBA ZAMACHU?

Redakcja malydziennik
Ładuję....