CYWILIZACJA

Złapano Polaków-złodziei w Wielkiej Brytanii. Kradli nawet … prochy skremowanych dzieci!

Trójka Polaków została zatrzymana przez londyńską policję po serii włamań, w których udało im się ukraść biżuterię, elektronikę i karty kredytowe warte setki funtów. Wśród łupów znalazł się również makabryczny element – urna z prochami bliźniąt zmarłych przy porodzie.

Rabusie wpadli dopiero po tym, jak zgłoszono kradzież urny. Ktoś zgłosił na policję, że w okolicach Buxton road podejrzanie wolno jeździ samochód. Niedługo później wpłynęło kolejne zgłoszenie – przy tej samej ulicy dokonano włamania. Z jednej z posiadłości zniknął sejf, karty kredytowe, paszporty i komputer. Policjanci powiązali ten rabunek z podejrzanym pojazdem. Szybko namierzyli samochód i zaczęli go śledzić aż do domu w Whitton, jednej z dzielnic Londynu.

Na miejscu funkcjonariusze zastali trójkę mężczyzn, którzy właśnie usiłowali otworzyć skradziony sejf. Włamywacze oraz towarzysząca im 25-latka zostali aresztowani pod zarzutem włamania. W ich domu znaleziono ponad 400 skradzionych przedmiotów oraz urządzenia mogące być wykorzystywane przy rabunkach, takie jak młotki, łomy czy gumowe rękawiczki. Złodzieje przyznali się do winy. Sąd zadecyduje o karze 11 maja.

 slsp/media

Komentarze

Zobacz także

Historia prawie jak z "Księgi Dżungli". Drwale znaleźli dziewczynkę, która wychowywała się wśród…

Redakcja malydziennik

PRZYMUSZALI do zaciągnięcia pożyczki. WYŁUDZALI i prowadzili ROZBOJE. Takie rzeczy dzieją się w Polsce

W Wielkiej Brytanii panika. Przygotowują się na ciężkie dni

Redakcja malydziennik
Ładuję....