WYDARZENIA

Zjedli małpę. Film opublikowali w sieci

langur

Sześciu mężczyzn zostało aresztowanych w centralnym Wietnamie za zabicie i zjedzenie zagrożonej wyginięciem małpy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych.

Mężczyźni w wieku od 35 do 59 lat sfilmowali telefonem komórkowym jedzenie małpy langur i przesłali wideo na Facebooku 17 listopada. Ostatecznie zostali zidentyfikowani i aresztowani w czwartek.

– Potrzebowaliśmy czasu, aby dowiedzieć się, z kim są podejrzani – powiedział agencji AFP policjant z centralnej prowincji Ha Tinh.

Handel rzadkimi i zagrożonymi gatunkami i konsumpcja ich jest szeroko rozpowszechniona w Wietnamie, ponieważ wielu ludzi nadal wierzy we właściwości lecznicze i zdrowotne części ciała tych zwierząt. Sprzedaż odbywa się na czarnym rynku, a konsumenci rzadko podają do wiadomości informacje o zabijaniu i jedzeniu stworzeń, które na mocy wietnamskich przepisów są chronione.

Jeden z mężczyzn kupił małpę od myśliwego za 49 dolarów. Mężczyźni zostali oskarżeni o naruszenie przepisów dotyczących ochrony zagrożonych i cennych zwierząt i przyznali się do przestępstwa – wynika z oświadczenia opublikowanego na stronie internetowej policji Ha Tinh.

Jadalne małpy są jednymi z najbardziej zagrożonych gatunków naczelnych na świecie i występują tylko w północnej części Wietnamu. Południowo-wschodnia Azja jest także domem dla innych zagrożonych gatunków, w tym olbrzymiego żółwia z miękką skorupą w Jangcy, górzystej antylopy Saola i małpy Tonkina z zadartym nosem. Jednak krytycy twierdzą, że prawa ochrony środowiska nie są skutecznie egzekwowane, a kłusownictwo zagrożonych gatunków w kraju i sąsiednich Chinach nadal nie jest kontrolowane.

Źródło: infoplanet.pl

Fot. Pixabay

ZOBACZ TEŻ: https://malydziennik.pl/po-raz-pierwszy-w-historii-sklonowano-malpe-dokad-zmierzamy/

Komentarze

Zobacz także

O tym, że zamachowiec z Berlina jest groźny, służby wiedziały od dawna. I NIC NIE ZROBIŁY!

Redakcja malydziennik

Wulkan Cumbre Vieja przyniesie nam APOKALIPSĘ! Kiedyś jego eksplozja sprowadziła na Europę 20-metrowe fale tsunami!

Redakcja malydziennik

Wielka epidemia wśród starszych ludzi. To może być śmiertelne niebezpieczeństwo!

Redakcja malydziennik
Ładuję....