POLITYKA

Zgroza! Dla Kościoła Szkocji malżeństwo przestało być związkiem kobiety i mężczyzny. Ta wspólonota będzie błogosławić związki jednopłciowe

Synod Szkockiego Kościoła Episkopalnego jako pierwszy Kościół anglikański w Wielkiej Brytanii zdecydowaną większością zgodził się na zawieranie kościelnych małżeństw przez pary homoseksualne.

„Guardian” podkreśla, że aktywiści walczący o prawa homoseksualistów z wielką satysfakcją przyjęli decyzję synodu. Gazeta przewiduje, że homoseksualni chrześcijanie z Anglii, Walii i Irlandii Północnej będą się udawać do Szkocji, by zawierać kościelne małżeństwa. Pierwsze spodziewane są już jesienią. 

 

Synod generalny Szkockiego Kościoła Episkopalnego zmienił prawo kanoniczne, usuwając zapis stanowiący, iż małżeństwo jest zawierane między mężczyzną i kobietą. Wprowadzono zarazem klauzulę sumienia umożliwiającą duchownym odmowę udzielenia kościelnego ślubu homoseksualistom.

 

„Guardian” pisze, że decyzja synodu może narazić Szkocki Kościół Episkopalny na sankcje 80-milionowej wspólnoty anglikańskiej.

 
Szkocki Kościół Episkopalny należy do światowej wspólnoty anglikańskiej. Jest trzecim co do wielkości chrześcijańskim związkiem wyznaniowym Szkocji, po prezbiteriańskim Kościele Szkocji i Kościele katolickim.
Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Wałęsa rozwścieczony: "Panie Gliński Pan w swym móżdżku nie może zmieścić…"

Redakcja malydziennik

W kategorii na żenadę roku ten spot wygrywa nawet z królikami! Czy oni naprawdę wierzą, że tak wygląda normalny seks?

Redakcja malydziennik

Gwałt, ciężkie pobicie, przestępstwa narkotykowe. Oto Woodstock!

Redakcja malydziennik
Ładuję....