RELIGIA

Zginęli tylko dlatego, że służyli Chrystusowi. To oni są siłą Kościoła

Według danych zaprezentowanych przez agencję Papieskich Dzieł Misyjnych Fides w 2017 r. na świecie zamordowano 23 misjonarzy. Wśród nich 13 kapłanów, 1 zakonika, 1 zakonnicę oraz 8 osób świeckich.

Najwięcej z nich, bo 11 zostało zabitych w Ameryce, następnie 10 w Afryce i 2 w Azji. Według danych zebranych przez tę agencję, w latach 2000 – 2016 na świecie zamordowano 424 misjonarzy, wśród nich 5 biskupów.

 

Wielu z nich zginęło w czasie porwań lub napadów, często bardzo brutalnych. Wielokrotnie dochodzi do nich w regionach, gdzie jest duża bieda, zarówno materialna, jak i kulturowa, niski poziom życia moralnego, a przemoc i gwałt często uchodzą za regułę życia i gdzie całkowicie brakuje szacunku do życia i praw człowieka.

 

Jak zauważa agencja Fides, podana statystyka to tylko wierzchołek góry lodowej całej rzeszy katolików, którzy za wiarę w Chrystusa są atakowani, okradani, bici i pozbawiani podstawowych praw. Ponadto celem ataków są też należące do chrześcijan budynki i miejsca kultu. Są one profanowane, niszczone i plądrowane. Wiele aktów antychrześcijańskiej przemocy nie zostaje odnotowanych, a ich sprawcy często pozostają bezkarni.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Francuscy ateiści chcą zepchnąć chrześcijan do podziemia! "Nie można niektórym grupom zakazywać zabierania głosu!"

Redakcja malydziennik

Nie żyje ksiądz, który pobłogosławił Dudę. Święcenia przyjął miesiąc przed śmiercią

Adam Gaafar

Szokujące! Ksiądz suspendowany za odmowę uznania, że rozwodnicy w ponownych związkach mogą przystępować do Komunii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....