ARCHIWUM

Zginęli tylko dlatego, że służyli Chrystusowi. To oni są siłą Kościoła

Według danych zaprezentowanych przez agencję Papieskich Dzieł Misyjnych Fides w 2017 r. na świecie zamordowano 23 misjonarzy. Wśród nich 13 kapłanów, 1 zakonika, 1 zakonnicę oraz 8 osób świeckich.

Najwięcej z nich, bo 11 zostało zabitych w Ameryce, następnie 10 w Afryce i 2 w Azji. Według danych zebranych przez tę agencję, w latach 2000 – 2016 na świecie zamordowano 424 misjonarzy, wśród nich 5 biskupów.

 

Wielu z nich zginęło w czasie porwań lub napadów, często bardzo brutalnych. Wielokrotnie dochodzi do nich w regionach, gdzie jest duża bieda, zarówno materialna, jak i kulturowa, niski poziom życia moralnego, a przemoc i gwałt często uchodzą za regułę życia i gdzie całkowicie brakuje szacunku do życia i praw człowieka.

 

Jak zauważa agencja Fides, podana statystyka to tylko wierzchołek góry lodowej całej rzeszy katolików, którzy za wiarę w Chrystusa są atakowani, okradani, bici i pozbawiani podstawowych praw. Ponadto celem ataków są też należące do chrześcijan budynki i miejsca kultu. Są one profanowane, niszczone i plądrowane. Wiele aktów antychrześcijańskiej przemocy nie zostaje odnotowanych, a ich sprawcy często pozostają bezkarni.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Niemcy przykręcają kurek. Nie będą już tak hojni dla cudzoziemów

Redakcja malydziennik

Ale akcja! Marihuana będzie w Polsce legalna!

Redakcja malydziennik

Macierewicz: polsko-ukraińska współpraca potrzebna Europie

Redakcja malydziennik
Ładuję....