POLITYKA

ZEUS szaleje we Francji. Są ofiary

Dwie osoby zginęły, a 600 tys. gospodarstw domowych we Francji było w poniedziałek pozbawionych dostaw prądu po przejściu wichury Zeus, która powalała drzewa i spowodowała także zakłócenia w transporcie. Prędkość wiatru dochodziła w porywach do 193 km/godz.

Obie ofiary śmiertelne to kierowcy prowadzący pojazdy, na które zawaliły się drzewa.

 

W liceum w Bretanii trzech uczniów zostało rannych i trafiło do szpitala na skutek przewrócenia się drzewa. Z kolei w południowo-zachodniej części kraju czworo dzieci odniosło lekkie obrażenia, gdy w szkole zawalił się dach – podał w komunikacie resort spraw wewnętrznych.

 

W godzinach popołudniowych w poniedziałek bez prądu było 600 tys. gospodarstw domowych, głównie w zachodniej części kraju. Na wybrzeżu Prowansji i Korsyki wydano ostrzeżenia przed lokalnymi podtopieniami. Na skutek ulewnych deszczy zamknięto jedną z autostrad prowadzących do Paryża.

 

W Bretanii poważnie zakłócony został ruch pociągów regionalnych; zawieszono także część połączeń promowych. W Nantes na zachodzie kraju na moście przewróciła się ciężarówka, blokując jedną jezdnię.

 

W poniedziałek układ niskiego ciśnienia stopniowo przesunął się na południowy wschód. W górzystym Masywie Centralnym w środkowej Francji wywołał obfite opady śniegu; wystąpiły tam zawieje i zamiecie. Poprawę pogody we Francji prognozuje się na wtorkowy wieczór, kiedy Zeus przesunie się nad środkowe Włochy. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Lekarz, który zaoferował kurację Charliemu, ocalił życie tego dziecka! "Charlie Gard jest istotą ludzką zasługującą na szansę, aby przeżyć"

A to ci niespodzianka! Dowiedziała się, że jest w ciąży, a godzinę później już tuliła noworodka

Redakcja malydziennik

Watykan w ONZ: „NIE” dla programów proaborcyjnych i mylenia pojęć

Ładuję....