CYWILIZACJA

"Zerwany kłos" już w kinach. ZOBACZ ZWIASTUN

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Film Witolda Ludwiga: „Zerwany kłos” powstał z kilku powodów. Z jednej strony jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam. Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła. Trzecim powodem, było podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie.

 

Ci młodzi twórcy współpracują z wybitnymi artystami z całej Polski. Należą do nich aktorzy, tancerze, 
kaskaderzy, malarze, kompozytorzy i wielu innych, którzy mają swój szlachetny wkład w artystyczną wizję filmu: „Zerwany kłos”. 

Wszystkich nas łączy pragnienie nowej ewangelizacji świata  poprzez kulturę, w tym także poprzez film.  Ufamy, że owoce naszej pracy staną się dla widzów duchową ucztą,  a zarazem zaczynem głębokiej odnowy życia każdego z nas – czytamy w materiałach producenta.

Źródło: zerwanyklos.pl

Komentarze

Zobacz także

Kaczyński o RODLE – PRZECZYTAJ

Redakcja malydziennik

Niezwykłe zjawisko na Bałtyku! Na morzu powstała jakby "linia graniczna" pomiędzy dwiema masami wody

Redakcja malydziennik

Fale wody wielkości bloku mieszkalnego zbliżają się do Europy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....