POLITYKA

Żenujący jak… poseł PO. Kto im płaci za te wszystkie "fake neswy"

"Fake newsem" z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego błysnął poseł PO Andrzej Myrcha.
1 sierpnia na Twitterze opublikował zdjęcie przedstawiające członków Obozu Narodowo-Radykalnego, wykonujących zakazany prawnie w Polsce salut rzymski, którzy mieli w ten sposób oddawać hołd powstańcom warszawskim.

Arkadiusz Myrcha swojego wpisu na Twitterze dokonał 1 sierpnia, przedstawiając zdjęcie „heilujących” działaczy ONR jako aktualne, łącząc je z rocznicowymi obchodami Powstania Warszawskiego, w których biorą udział ogromne rzesze młodych ludzi „Powstańcom można oddać cześć składając kwiaty czy robiąc murale. Tym gestem oddaje się cześć ich oprawcom” – napisał poseł PO na Twitterze.

 

Szkoda tylko, że zapomniał napisać, że wykorzystane przez niego zdjęcie wcale nie odnosi się do rocznicy Powstania Warszawskiego. Zostało bowiem zrobione  21 czerwca 2008 roku w Myślenicach w województwie małopolskim. 

Jak pisze TVP INFO, w czerwcu 2008 roku tamtejsza brygada Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowała marsz, podczas którego działacze ONR wykonywali salut rzymski – nazistowskie pozdrowienie, które w polskim porządku prawnym zaliczane jest do gestów propagujących faszyzm.

 

Powstańcom można oddać cześć składając kwiaty czy robiąc murale. Tym gestem oddaje się cześć ich oprawcom, odp. za miliony ofiar. pic.twitter.com/AWRhgvLRbs

— Arkadiusz Myrcha (@ArkadiuszMyrcha) 1 sierpnia 2017

Źródło: TVP INFO, Twitter

Komentarze

Zobacz także

Owsiak już tonie. Woła do prof. Rzeplińskiego: POMÓŻ!

Redakcja malydziennik

Oto OWOCE rocznicy Objawień Fatimskich! ZOBACZ!

W Polsce panuje kultura niesprawiedliwości

Ładuję....