ARCHIWUM

Żenada! Figurka Fidela Castro w szopce! I to nie jako Heroda

Kilka godzin po śmierci przywódcy Kuby Fidela Castro jego figurkę ustawiono w szopce w Neapolu. Jej autorem jest mistrz sztuki szopkarskiej Genny Di Virgilio, który zawsze błyskawicznie reaguje na wydarzenia na świecie przygotowując statuetki ich bohaterów.

Figurkę Fidela Castro w zielonym mundurze i czapce można zobaczyć od soboty w szopce w pracowni artysty na ulicy San Gregorio Armeno, odwiedzanej przez cały rok przez Włochów i zagranicznych turystów. Obok statuetki umieszczono napis: "Hasta la victoria siempre", czyli "do zwycięstwa aż po kres". Tak właśnie komunikat o śmierci swego brata zakończył obecny przywódca Kuby Raul Castro w telewizyjnym przemówieniu.

 

W neapolitańskich szopkach znanych artystów stoją także figurki wielu innych osobistości, o których mówi się na świecie. Natychmiast po wyborach w USA w jednej z pracowni ustawiono wśród pasterzy podobiznę ich zwycięzcy, Donalda Trumpa. Popularne są także figurki zawodnika miejscowego klubu piłkarskiego Napoli, Arkadiusza Milika.

 

(PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

W Unii Europejskiej panuje hipokryzja: wolność religijna pozostaje tylko na papierze

Redakcja malydziennik

No i dzieje się. W Polsce spełnia się Tajemnica Fatimska!

Redakcja malydziennik

Papież spotkał się z cyrkowcami i pracownikami lunaparków!

Redakcja malydziennik
Ładuję....