POLITYKA

Że też nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł. Oto nowe plany MEN

Resort edukacji pracuje nad planem, który zakłada m.in. wydłużenie dużej przerwy do 40 minut i dofinansowanie obiadów dla wszystkich uczniów – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska zapowiada zmiany. Polski system ma przypominać ten, który działa na Słowacji. Oznacza to, że obiady mają być współfinansowane z budżetu centralnego. Koszty szkolnego posiłku państwo ma dzielić wraz z rodzicami.

 

Program MEN ma być powszechny. – Ze wstępnych wyliczeń wynika, że potrzebowalibyśmy na ten cel ok. jednego mld zł rocznie – mówi Zalewska. Kiedy miałby wejść w życie nowy system? MEN zapowiada, że zacząłby się w 2019 roku.

 

Dofinansowanie obiadów to jednak nie jedyny plan, który chce wdrożyć MEN. Rządowy program ma uwzględnić m.in. promocję zdrowia, naukę dobrego wychowania i możliwość odpoczynku. – Jedna przerwa w szkole ma być co najmniej 40-minutowa – mówi szefowa resortu.

 

Reformy szefowej MEN Anny Zalewskiej mają kosztować około miliard złotych rocznie

Źródło: onet.pl, rp.pl

Komentarze

Zobacz także

Członek KOD-u bezlitośnie o Kijowskim i jego obrońcach: Za…ałem dwie flaszki czystej żytniej i chleb. Ta drobna niezręczność nie powinna mieć miejsca.

Redakcja malydziennik

Oto dane z Marszów: 75 tys. na Marszu Niepodległości; 10 tys. na marszu KOD

Redakcja malydziennik

Rząd polski rozpoczyna walkę z rasistami

Redakcja malydziennik
Ładuję....