WYDARZENIA

Zdarza Ci się przeklinać? Sprawdź co to oznacza!

Ci, którzy przeklinają więcej, są bardziej skłonni do bycia uczciwymi, wynika z badań University of Cambridge . Więc gdy następnym razem, gdy ktoś bardzo dosadnie Ci powie, żebyś "spadał", uspokój się wiedząc, że masz do czynienia z najszczerszą osobą!

Po zbadaniu 276 osób w laboratorium i 77889 użytkowników Facebooka, naukowcy zmierzyli "średnie wyniki wulgaryzmów" w stosunku do "wskaźnika wiarygodności". Innymi słowy, zmierzyli, czy dużo przeklinasz i czy kłamiesz. Uczestnicy zgadzali się lub nie zgadzali z takimi stwierdzeniami, jak "Nigdy nie kłamałem" i mieli wymienić swoje ulubione przekleństwa.

 

W artykule naukowcy podsumowali:

 

 

„Znaleźliśmy spójny, pozytywny związek między wulgaryzmami i uczciwością; wulgaryzmy wiązały się z mniejszym współczynnikiem kłamstwa i oszustwa na poziomie indywidualnym oraz z większą uczciwością na poziomie społeczeństwa.”

 

Dr David Stillwell, jeden z głównych autorów badania, powiedział w wywiadzie, że korelacja może dotyczyć konwencji społecznej: „Jeśli próbujesz przestrzegać norm społecznych, zamiast mówić to, co naprawdę myślisz, mówisz, to co ludzie chcą usłyszeć. Wtedy nie jesteś bardzo szczery. Nie spodziewaliśmy się ekstremalnej nieuczciwości, takiej jak oszustwo.”

 

Inne badania wykazały, że przekleństwo sprawia, że ​​jesteś silniejszy. Psycholodzy z Keele University stwierdzili, że złość i przekleństwa mogą poprawić siłę mięśni i wytrzymałość.

 

Ochotnicy „obrzucali się błotem” przed intensywnymi sesjami ćwiczeń – a przekleństwa doprowadziły do znacznej poprawy wydajności. Główny autor badania, dr Richard Stephens, powiedział w oświadczeniu : „Wiemy z naszych wcześniejszych badań, że przeklinanie sprawia, że ​​ludzie są bardziej zdolni do tolerowania bólu. Przyczyną jest to, że stymuluje on współczulny układ nerwowy organizmu – to system, który sprawia, że ​​serce bije szybciej, gdy jesteśmy w niebezpieczeństwie.”

 

Jak zwykle, jeśli chodzi o odkrycia naukowe, obowiązują zastrzeżenia: przekleństwa okazały się skorelowane z uczciwością, co może być zupełnie przypadkowe. Również same raportowania mogą być niedokładne – uczestnicy zostali poproszeni o ocenę własnej uczciwości – co może być trudne.

 

Warto jednak śledzić dalsze odkrycia naukowe w tej dziedzinie. Może w przeklinaniu ukryte są jakieś korzyści?

Źródło: independend.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Ewangelia to źródło historyczne! Ten kto uważa inaczej jest…

Redakcja malydziennik

Pojmała go już policja, ale wcześniej rozpowszechniał pornografię i sam ją tworzył. Z udziałem własnego dziecka

Te dwa narody są jak mąż i żona. Szkoda tylko, że po rozwodzie. O kim mowa?

Ładuję....