POLITYKA

Zbydlęcenie! Zamordował starszego pana, bo miał żal do… A potem zamieścił filmik w internecie. Policja wciąż go szuka!

Policja w Cleveland (stan Ohio, na północy USA) wydała w poniedziałek nakaz aresztowania Steve’a Stephensa, który w niedzielę po południu zastrzelił przypadkowego, 74-letniego mężczyznę, po czym film ze zdarzenia opublikował na Facebooku.

Policja w Cleveland informowała, że moment zabójstwa był transmitowany na portalu na żywo. Facebook, choć potwierdził, że mężczyzna opublikował wideo przy użyciu funkcji transmitowania na żywo, umieścił je na portalu później, a nie w chwili zdarzenia.

 

Zabity przez Stephensa mężczyzna to Robert Godwin Sen., dziadek 14 wnucząt. Policja potwierdziła, że sprawca wybrał ofiarę przypadkowo.

 

37-letni poszukiwany mężczyzna jest zdaniem policji "uzbrojony i niebezpieczny". Możliwe, że wyjechał już ze stanu Ohio. Poszukiwania trwają także w stanach Pensylwania, Nowy Jork, Indiana i Michigan. Sprawą zajmuje się FBI.

 

Stephens opublikował również na Facebooku inny film, w którym mówi, że zabił w niedzielę kilkanaście osób. Policja oświadczyła jednak, że nie ma dowodów, by mężczyzna był zamieszany w jakiekolwiek inne morderstwo.

 

Rzecznik policji w Cleveland Calvin Williams podczas konferencji prasowej zwrócił się bezpośrednio do Stephensa, prosząc go, by oddał się w ręce władz, ponieważ "jasne jest, że ma problem", a jego działania "nie mają sensu".

 

Jeszcze przed zabójstwem na Facebooku Stephens umieścił wpis o jego byłej partnerce, z którą "stracił trzy lata" życia. W filmie tuż przed zabójstwem mówił, że to ona jest "powodem wszystkiego, co zaraz się wydarzy". (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Topienie Kijowskiego trwa. On dostał nie 90, a… tysięcy złotych!

Redakcja malydziennik

Uwaga! Wraca zabójcze ugrupowanie Osamy bin Ladena! Właśnie przyznali się do zamachu

Redakcja malydziennik

Prezydent podpisał NOWELIZACJĘ ustawy o PIT. Sprawdź, czy ZYSKASZ

Redakcja malydziennik
Ładuję....