CYWILIZACJA

Zbliża się pogodowa APOKALIPSA! IMGW ostrzega 4 województwa!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia 1. stopnia dla czterech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego. Ich mieszkańcy powinni się spodziewać w ciągu dnia i nocy ulewnych deszczy!

W województwie wielkopolskim mogą trwać nawet do jutrzejszego poranka – prognozuje IMGW. Ranek zacznie się od małego deszczu, który po południu może przerodzić się ulewę. Mieszkańcy tego województwa mogą spodziewać się bardzo dużych opadów. Spadnie tam od 30 do nawet 45 mm deszczu (czyli 30 – 45 litrów wody na metr kwadratowy!). Szczególnie zagrożone są południowe i wschodnie powiaty.

 

Alert ogłoszony na Dolnym Śląsku potrwa do godziny 22. Spodziewane opady deszczu, mogą być bardzo obfite: nawet do 45 mm (45 litrów wody na metr kwadratowy!).

 

Na Opolszczyźnie prognozowane są umiarkowanych opadów, które lokalnie mogą jednak być bardzo silne (nawet 40 mm). Na pozostałym obszarze spadnie od 25 do 35 mm. Ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 3 w nocy.

 

Na terenie województwa łódzkiego przewiduje się opady rzędu 30 do 45 mm deszczu. Najmocniej padać będzie na zachodzie i północy województwa. Ostrzeżenia pozostają ważne do jutra, do godziny 5 rano.

Źródło: onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Energetyki są NIEBEZPIECZNE dla zdrowia. Dużo lepiej wypić…

Ochotnicza Straż Pożarna ratuje US Army. Wypadek armii amerykańskiej w Polsce!

Redakcja malydziennik

NIE dla muzułmanki w hidżabie w niemieckiej telewizji

Redakcja malydziennik
Ładuję....