POLITYKA

Zbliża się apokalipsa? To zdjęcie zostało uchwycone w środku nocy! [NAGRANIE]

Takie zjawisko to nie jest codzienność, nawet nad kołem podbiegunowym. Niecodzienne (a nawet nieconocne) zjawisko wywołał obiekt widoczny w prawym górnym rogu zdjęcia ilustrującego artykuł.

Co to było? Do końca nie wiadomo. Kamera zarejestrowała niezwykłej siły rozbłysk nad Laponią. Był ona na tyle duży, że środek nocy zamienił się w dzień. Na krótką chwilę. Na szczęście zjawisko możemy podziwiać dzięki nagraniu z kamery służącej do obserwacji zórz polarnych ekipy Aurora Borealis.

 

„Więc podczas gdy siedziałem w naszej chacie dzisiejszej nocy, rozległ się duży huk i chatą gwałtownie wstrząsnęło. Myślałem, że to trzęsienie ziemi, ale przecież nie mamy trzęsień ziemi w Laponii, prawda?” – rozpoczął opis zdarzenia pracownik Aurora Borealis.

 

Okazuje się, że chata została wstrząśnięta przelatującym meteorem, który rozbił się nieopodal. Gdy badacze postanowili sprawdzić, czy na kamerze nagrał się cały spektakl, okazało się, że nagranie przewyższa wszelkie oczekiwania. „Co. Za. Noc.” – napisano na zakończenie opisu filmu.

 

Huk i fala uderzeniowa była tak duża, że mieszkańcy północnej Finlandii sądzili, że w okolicy rozbił się samolot, a rozbłysk był widoczny nawet w Norwegii i na Półwyspie Kolskim.

 

Prawdopodobnie rozbłysk wywołał bolid, czyli meteor o jasności większej niż Wenus, który częściowo spalił się w atmosferze. Mogły to być jednak równie dobrze kosmiczne śmieci, ale do czasu ustalenia miejsca upadku obiektu nie można przesądzać czym on był.

 

A oto całe show:

Źródło: tours.aurora-service.eu/ onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Przyjemne życie posłów – mają rekordowe wakacje. Nie uwierzysz, jak długie!

Redakcja malydziennik

WIEMY o czym rozmawiał Kaczyński z Merkel

Wielka akcja służb Włoch i USA. Cel: obraz zrabowany w Polsce!

Redakcja malydziennik
Ładuję....