RELIGIA

Zatrzymajmy ten cieknący kurek, czyli co o imigrantach myśli Watykan

A konkretnie kard. Turkson. Obywatel Ghany porównał kryzys migracyjny do cieknącego kranu. Rozwiązanie, według niego, jest jedno.

Kard. Peter Turkson apeluje o powstrzymanie emigracji z Afryki. Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju zauważył, że w zdecydowanej większości krajów afrykańskich nie ma wojen, które w sposób bezwzględny zmuszałyby ludzi do ucieczki. Dlatego trzeba pracować nad rozwojem tego kontynentu, aby zatrzymać młodych Afrykańczyków na miejscu. Kard. Turkson porównał aktualny kryzys migracyjny do cieknącego kranu. Tu trzeba zamknąć dopływ wody, a nie wycierać to, co przecieknie – powiedział pochodzący z Ghany purpurat.

 

Szef watykańskiej dykasterii został poproszony przez dziennikarzy o komentarz na temat rozważanej przez Włochy możliwości blokady swych portów dla statków z migrantami. Kard. Turkson stwierdził, że jest to wewnętrzna decyzja Europy. Tymczasem tą kwestią nie można się zajmować wyłącznie w Europie. Jego zdaniem powstrzymanie emigracji z Afryki poprzez promowanie rozwoju nie jest niewykonalne.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

"Kapłan a nawet mnich, który nie jest ojcem do niczego się nie przyda". Papież ostro do kleryków

Redakcja malydziennik

Biada Wam… Straszliwe słowa skierowane do wierzących

Redakcja malydziennik

Zobacz jak Matka Fatimska uzdrowiła ojca Pio!

Redakcja malydziennik
Ładuję....