WYDARZENIA

Zatrzymajmy się, wojna atomowa nie ma zwycięzców!

„Wszyscy muszą się zatrzymać, bo jeżeli wybuchnie wojna atomowa, to nie będzie zwycięzców. Wszyscy będziemy przegrani. Przy użyciu tak zaawansowanej broni dojdzie do całkowitego zniszczenia” – stwierdził przewodniczący Komisji „Iustitia et Pax” w koreańskim episkopacie, komentując sytuację na tamtejszym półwyspie.

Bp Lazzaro You Heung-sik wskazał na niepokojące, ostre wypowiedzi przywódców zaangażowanych stron, po których nie wiadomo czego należy się spodziewać. Natomiast odnosząc się do nowych sankcji nałożonych na Koreę Północną podkreślił on, iż zawsze trzeba pozostawić miejsce na dialog. Nie można bowiem nigdy odrzucać drogi negocjacji; drzwi muszą zawsze pozostać otwarte.

 

Bp Heung-sik odwołał się także do autorytetu Papieża, który zawsze proponuje dialog jako drogę budowania pokoju. „Dotyczy to także Korei – powiedział. – Mamy ocalić dialog za wszelką cenę i znaleźć nawet dla największych kryzysów rozwiązania dyplomatyczne”.

 

Koreański hierarcha wyraził też głębokie przekonanie, że nawet jeżeli ludzie żyją w wielkim niepokoju, to jednak Pan napełni ich siłą, wskaże im, którędy mają iść. Wtedy wspólnie znajdą właściwe drogi do otwarcia nowego dialogu i pójścia naprzód.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Ewakuacja schronisk w Tatrach! Jedna osoba odmówiła

Redakcja malydziennik

ROSJA znów ATAKUJE! Tym razem ofiarą padła…

Redakcja malydziennik

Polak bohaterem na Słowacji. Zobacz jak się zachował

Redakcja malydziennik
Ładuję....