RELIGIA

Zasypiasz na modlitwie? Nie przejmuj się, to także jest modlitwa!

Modlitwa nie jest działaniem człowieka, jest spotkaniem z Bogiem. A gdy spotyka się Absolut ze stworzeniem, prawdziwy podmiot działania może być tylko jeden.

Modlitwa często traktowana jest, także przeze mnie, jako jeszcze jeden ze sposobów działania. Modlę się, tak jak pracuję. Wykonuję to, co powinno być wykonane. A przecież, co wspaniale pokazał Ojciec Święty Franciszek w wywiadzie dla w telewizji włoskiego episkopatu TV2000, w istocie modlitwa jest poddaniem się działaniu Boga. Ważne jest, by stanąć na modlitwie, to co będzie potem zależy już od Ojca.

 

„Modlić się to pozwolić, by Bóg na ciebie patrzył. Ja także zasypiam niekiedy na modlitwie. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, której również się to przytrafiało, twierdziła, że Pan Bóg, nasz Ojciec, jest z tego zadowolony. Psalm 130 czy 131 w zależności od numeracji, ten krótki Psalm mówi, że człowiek jest przed Bogiem niczym dziecko w objęciach. I to jest jeden ze sposobów, by święcić imię Boga: czuć się jak dziecko w Jego rękach” – mówił papież.

 

Niesamowity to obraz modlitwy, która przestaje być naszym działaniem, a staje się byciem z Bogiem, który jako jedyny działa.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Mocny wywiad z egzorcystą, który mówi wprost, że Harry Potter to demoniczna książka!

Redakcja malydziennik

Rekin niemal ją rozszarpał. Krzyknęła „Jezu, ratuj” i… NIESAMOWITE!

Redakcja malydziennik

Horror! Biskup heretyk! Sugeruje, że Synod jest inkluzywny wobec „rodzin LGBTQ”

Redakcja malydziennik
Ładuję....