POLITYKA

Zaskakujące słowa Le Pen po przegranych wyborach

Niezależny kandydat Emmanuel Macron, który zdobył znaczną większość głosów w II turze wyborów prezydenckich we Francji, przeprowadził w niedzielę wieczorem "serdeczną" rozmowę telefoniczną ze swą rywalką Marine Le Pen – poinformował sztab Macrona.

Marine Le Pen, która przegrała niedzielne wybory prezydenckie we Francji, powiedziała, że wynik, jaki uzyskał jej skrajnie prawicowy Front Narodowy, jest historycznym sukcesem tej partii, która będzie "główną opozycją" dla Emmanuela Macrona, zwycięzcy wyborów.

 

Marine Le Pen podkreśliła, że liczba głosów zdobytych przez FN jest "bezprecedensowym" sukcesem dla jej ugrupowania, a jej kampania wyborcza "była dobra".

 

Powiedziała też, że zadzwoniła do Macrona, aby pogratulować mu zwycięstwa i życzyć sukcesów.

 

Zapowiedziała również, że musi "utworzyć nową siłę polityczną", a FN powinien się zmienić, aby dorosnąć do nowych wyzwań. Wezwała "wszystkich patriotów", by przyłączyli się do jej ugrupowania. (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Kapłan o wydarzeniach w Polsce: Niedawno uznaliśmy Jezusa jako Pana i Króla. Oczywiste, że osobom, w których działają siły zła, taka sytuacja podobać się nie może!

Redakcja malydziennik

Szwedzcy urzędnicy nie mają serca! Chcą deportować do Afganistanu 106-letnią staruszkę

Redakcja malydziennik

SZOKUJĄCE nagranie! Wałęsa prosi Macierewicza o … swoją teczkę! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....