RELIGIA

Zaprotestował przeciwko czytaniu Koranu w świątyni. Już nie jest kapelanem… Politycznie poprawne porządki w Kościele!

Trudno nie uznać tego za robienie porządków w Kościele przez muzułmanów. Jeden z kapelanów królowej w Wielkiej Brytanii został zmuszony do rezygnacji. Powód? Skrytykował czytanie w katedrze anglikańskiej w Glasgow fragmentów Koranu, które kwestionowały to, że Jezus jest Synem Bożym.

Ks. kanonik Gavin Ashenden był jednym z trzydziestu trzech kapelanów królowej Elżbiety. Był, bo po swoich krytycznych wobec islamu wypowiedziach, został zmuszony do rezygnacji ze swojego stanowiska. 

 

Bezpośrednim powodem było międzyreligijne nabożeństwo odprawione w episkopalnej katedrze św. Maryi w Glasgow. W jego trakcie jeden z muzułmanów odczytał fragmenty Koranu, które w niezwykle ostry sposób odnosiły się do przekonania chrześcijan o tym, że Jezus jest Synem Bożym. 

 

I właśnie to wydarzenie sprawiło, że kanonik Gavin Ashenden zdecydował się zabrać głos. – Problem z tym, co wydarzyło się w Glasgow polega na tym, że to, co było przedstawione jako budowanie mostów i edukowanie ludzi zostało zrobione w złym miejscu, w zły sposób i w złym kontekście – podkreślał kanonik. Jego zdaniem poważnym błędem było to, że Koran był czytany podczas nabożeństwa, w trakcie którego sprawowano Eucharystię. Już samo to naruszało zasady eucharystyczne. – Wybór czytania z Koranu podwoił ten błąd – dodał duchowny anglikański.

 

Ta, wydawać by się mogło, dość oczywista wypowiedź wywołała reakcję urzędników Pałacu Buckingham, którzy wezwali księdza na rozmowę. – Uznałem, że najbardziej honorowym rozwiązaniem tej sytuacji będzie rezygnacja – zaznaczył ks. Ashenden. I dodał, że w ciągu ostatnich kilku lat do Pałacu Buckingham coraz częściej zgłaszali się ludzie, którym przeszkadzało, że bronił on wiary.

Źródło: JihadWatch

Komentarze

Zobacz także

Niezwykłe miejsce: tylko na jednej wyspie wyświęcono 37 diakonów!

Redakcja malydziennik

Istnienie Boga nie jest kwestią wiary! Myślisz inaczej? Będziesz wykluczony!

Redakcja malydziennik

TO MUSISZ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ! Wstrząsające wyznanie egzorcysty: szatan to przebiegły tchórz. Odstraszysz go…

Redakcja malydziennik
Ładuję....