ARCHIWUM

Zapoznaj się z niezwykłym listem Baracka Obamy do Donalda Trumpa! "Niech pan znajdzie czas dla przyjaciół i rodziny. To oni pomogą panu w nieuniknionych, trudnych przeprawach"

Podobny list przekazują zwyczajowo odchodzący prezydenci USA. Tym razem Barack Obama przekazał kilka wskazówek Donaldowi Trumpowi. Wiadomo, że Trump dzwonił żeby podziękować za list, ale Obama nie mógł odebrać.

Drogi Panie Prezydencie,
gratuluję niezwykłego sukcesu. Miliony pokładają w panu nadzieję i my wszyscy, niezależnie od poglądów, powinniśmy mieć nadzieję na rozszerzanie dobrobytu i bezpieczeństwa w czasie pana urzędowania.

To niezwykły gabinet. Nie ma w nim recepty na sukces, więc nie wiem, czy jakakolwiek moja rada byłaby szczególnie pomocna. Mimo to, proszę mi pozwolić na podzielenie się kilkoma refleksjami z ostatnich ośmiu lat.
Po pierwsze, obaj zostaliśmy, w różny sposób, obłaskawieni wielkim szczęściem. Nie wszyscy tyle go mają. To od nas zależy, by zrobić wszystko, co w naszej mocy i stworzyć drogi do sukcesu dla każdego dziecka i każdej rodziny, która chce ciężko pracować.

Po drugie, amerykańskie przywództwo w tym świecie naprawdę jest niezastąpione. To od nas, przez nasze działania i dawanie przykładu, zależy zachowanie międzynarodowego porządku, który rozszerzał się stale od końca zimnej wojny, i na którym oparty jest nasz własny dobrobyt i nasze bezpieczeństwo.

Po trzecie, zajmujemy to biuro tylko tymczasowo. Czyni nas to strażnikami tych demokratycznych instytucji i tradycji – jak praworządność, podział władzy, równa ochrona i wolności obywatelskie – o które nasi przodkowie walczyli i dla których przelewali krew. Niezależnie od codziennych politycznych przepychanek, to od nas zależy pozostawienie tych instrumentów naszej demokracji w stanie co najmniej tak silnym jak momencie, w którym je zastaliśmy.

Na koniec, wśród pośpiechu i obowiązków, niech pan znajdzie czas dla przyjaciół i rodziny. To oni pomogą panu w nieuniknionych, trudnych przeprawach.
Michelle i ja życzymy Panu i Melanii wszystkiego najlepszego na progu tej wspaniałej podróży. Proszę wiedzieć, że jesteśmy gotowi, by pomóc w taki sposób, w jaki będziemy mogli.

Szczęścia i powodzenia
BO

Źródło: tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

DRASTYCZNIE rośnie liczba mordowanych kapłanów. Wojna z Kościołem wkracza w nowy okres?

Redakcja malydziennik

Sukces rządu Beaty Szydło! Coraz więcej Polaków go popiera

Redakcja malydziennik

Sekcja zwłok Polaków w Manchesterze z udziałem polskiej strony. Zostaną przeprowadzone jednak tylko jedne oględziny

Redakcja malydziennik
Ładuję....