HISTORIA

Zapadł wyrok. Niemiecka gazeta przeprosi za mieszanie Polaków w Holokaust

Zapadł wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. Niemiecka gazeta ma przeprosić za twierdzenie, że Polacy byli zamieszani w Holokaust.

Frankfurter Rundschau zamieściła artykuł w czerwcu 2017 roku „Prawicowe odwracanie historii w Auschwitz”. Opisywano w nim, że celem polskiej polityki historycznej jest przedstawienie Holokaustu jako czynu „czysto Niemieckiego”. Podczas gdy, według gazety, Polacy kolaborowali z Niemcami i mieli swój udział w mordowaniu Żydów.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kim Dzong Un wystrzelił RAKIETY! Japonia reaguje

 

Decyzją sądu gazeta ma przeprosić Polaka, Macieja Świrskiego, który wygrał rozprawę. Wyrok jest przełomowy, ponieważ sąd uznał roszczenia osoby urodzonej już po II wojnie światowej, której wydarzenia Holokaustu bezpośrednio nie dotyczyły. Wcześniej w roli powoda zawsze stawała osoba, która przeżyła II wojnę światową.

Sąd zrobił wyjątek, ponieważ jest prezesem Reduty Dobrego Imienia. Dzięki swojej działalności społecznej, ścieżce życiowej, a także działalności Reduty ma prawo domagać sie przeprosin. Ponadto jego tożsamość narodowa jako Polaka została naruszona.

 

Źródło: pch24.pl

Komentarze

Zobacz także

PILNE! Zatrzymano milicjanta, który strzelał do polskich górników!

Adam Gaafar

Skandal! Gwiazdy na lodzie tańczą w…. pasiakach

Redakcja malydziennik

Odcinali kobietom piersi i zjadali ludzi żywcem! Potworna „wyspa kanibali” Stalina [WIDEO]

Adam Gaafar
Ładuję....