RELIGIA

Zamordowany przez islamistę rosyjski ambasador męczennikiem? Zaskakująca deklaracja patriarchy!

Zamordowany przez islamistę w Turcji rosyjski ambasador jest nie tylko rosyjskim bohaterem, ale też… męczennikiem. Taką opinię wyraził patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl.

– Życie Andrieja Giennadijewicza zakończyła się tragicznie. Wejdzie on w historię naszej Ojczyzny jako ambasador Rosji, który został zamordowany na swoim stanowisku. Niewielu jest takich. On znajdzie się wśród bohaterów naszego narodu na zawsze. W ludzkich, życiowych kategoriach można powiedzieć, że taka śmierć unieśmiertelniła go – mówił patriarcha Moskwy i Wszechrusi w czasie nabożeństwa za ambasadora w cerkwi Chrystusa Zbawiciela.

 

Ale na tych słowach patriarcha nie poprzestał. – Wierzymy także, że dzięki naszym modlitwom, ale także poprzez swoją męczeńską śmierć Andriej Giennadijewicz wejdzie do Wiecznego Królestwa chwały – dodał patriarcha. 

 

Prawosławny hierarcha podkreślał także liczne zasługi zmarłego Andrieja Karłowa dla Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, a także zaznaczał, że nie był on tylko dyplomata, ale także człowiekiem, który głęboko doceniać znaczenie sfery duchowej w relacjach dyplomatycznych.

Źródło: Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

Jest odpowiedź papieża krytykom. Niestety nie na temat!

Redakcja malydziennik

Nie przejmuj się tym, co powiedzą inni. Jest na to sposób!

Redakcja malydziennik

Już jutro jest Światowy Dzień Młodzieży, ale wcale nie musisz daleko jechać. To spotkanie odbywa się w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....