RELIGIA

Zamordowany przez islamistę rosyjski ambasador męczennikiem? Zaskakująca deklaracja patriarchy!

Zamordowany przez islamistę w Turcji rosyjski ambasador jest nie tylko rosyjskim bohaterem, ale też… męczennikiem. Taką opinię wyraził patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl.

– Życie Andrieja Giennadijewicza zakończyła się tragicznie. Wejdzie on w historię naszej Ojczyzny jako ambasador Rosji, który został zamordowany na swoim stanowisku. Niewielu jest takich. On znajdzie się wśród bohaterów naszego narodu na zawsze. W ludzkich, życiowych kategoriach można powiedzieć, że taka śmierć unieśmiertelniła go – mówił patriarcha Moskwy i Wszechrusi w czasie nabożeństwa za ambasadora w cerkwi Chrystusa Zbawiciela.

 

Ale na tych słowach patriarcha nie poprzestał. – Wierzymy także, że dzięki naszym modlitwom, ale także poprzez swoją męczeńską śmierć Andriej Giennadijewicz wejdzie do Wiecznego Królestwa chwały – dodał patriarcha. 

 

Prawosławny hierarcha podkreślał także liczne zasługi zmarłego Andrieja Karłowa dla Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, a także zaznaczał, że nie był on tylko dyplomata, ale także człowiekiem, który głęboko doceniać znaczenie sfery duchowej w relacjach dyplomatycznych.

Źródło: Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

Ksiądz skazany za molestowanie nie ma kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Kanoniczne postępowanie w tej sprawie jest w toku

Redakcja malydziennik

PROROCTWA dotyczące POLSKI! Zobacz zwiastun niezwykłego filmu!

Jeżeli widziałeś już Franciszka, to masz szczęście, bo to była ostatnia okazja, żeby zobaczyć Papieża!

Ładuję....