RELIGIA

ZAMORDOWANO wówczas 100 chrześcijan. Dziś Kościół chce ich wynieść na ołtarze – "ich krew już przynosi owoce"

W czasie pogromu w 2008 roku zamordowano 100 osób. Ich domy zostały zniszczone. Fundamentaliści zniszczyli blisko 7.000 budynków mieszkalnych i miejsc kultu. 56 tysięcy chrześcijan musiało ukrywać się przed nimi w buszu. Zebrana w diecezji dokumentacja ma wkrótce dotrzeć do Watykanu.

Męczennicy z indyjskiego stanu Orisa w czasie pogromów nie chcieli wyprzeć się Chrystusa ani konwertować na hinduizm, chociaż to mogłoby ocalić ich życie. Kard. Oswald Gracias, orędownik kanonizacji ofiar z 2008 roku, mówi, że dokumentacja zebrana w Indiach wkrótce dotrze do Stolicy Apostolskiej. 

 

„Nasi bracia oddali życie za Jezusa, broniąc do końca wartości w które wierzyli. Wiedzieli, że przechodząc na hinduizm mogliby przeżyć, ale  woleli zginąć niż zanegować swą wiarę” – podkreśla pracujący w Orisie ks. Ajaya Kumar Singh. 

 

„Słyszałem świadectwa chłopców, którzy mówili, że wstąpili do seminarium umocnieni właśnie ich przykładem” – dodaje induski kapłan na poparcie tezy, że krew męczenników już przynosi owoce. Zabici mieli według niego ogromną świadomość dokonywanego wyboru.

 

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów zapewnia, że kanonizacja będzie miała szybki przebieg. Indyjscy chrześcijanie przyjęli te wieści z entuzjazmem. Według żony jednego z mężczyzn wówczas zabitych, cytowanej przez Radio Watykańskie, dla tamtejszej ludności ich kanonizacja będzie znakiem umocnienia w trudnych czasach.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Jak dowiedzieć się czy jestem opętany czy dręczony przez demona? ZOBACZ!

Św. Józef – małżonek, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, mąż sprawiedliwy. Takich mężczyzn nam dziś trzeba

Dziś w POLSCE zdarzył się CUD! "Różaniec bez granic" okazał się WIELKIM SUKCESEM. ZOBACZ SAM!

Redakcja malydziennik
Ładuję....