WYDARZENIA

Zamordowano kolejnego kapłana. Prześladowania dosięgają chrześcijan nawet w ciągu dnia modlitwy o pokój i pojednanie

Do brutalnej zbrodni w najmłodszym państwie świata. Pomimo krótkiej historii, akty przemocy są w nim cały czas obecne. Propozycja modlitwy o pokój została wysunięta przez prezydenta, ale włączyły się w nią wszystkie obecne w tym kraju Kościoły i wspólnoty, zarówno chrześcijańskie, jak i muzułmańskie.

W Sudanie Południowym zamordowano anglikańskiego pastora. Do brutalnej zbrodni doszło w mieście Yei. Co gorsze, ks. Simon Kwaje zginął w dniu, kiedy w całym kraju trwały modlitwy o pokój i pojednanie. Przedstawiciele sudańskiej wspólnoty anglikańskiej zaapelowali do prezydenta Salva Kiira, by uczynił wszystko, co w jego mocy, aby ująć sprawców tej zbrodni oraz zapewnić bezpieczeństwo księżom, pastorom i zakonnicom pracującym w tym najmłodszym państwie świata. Przy okazji przypomniano, że nadal woła też o sprawiedliwość krew słowackiej misjonarki s.Veroniki Rackovej, zamordowanej w tym samym mieście w maju ub.r, podaje Radio Watykańskie.

 

Miniony piątek, 10 marca, był w całym Sudanie Południowym dniem szczególnej modlitwy. Inicjatywę wysunął prezydent, ale włączyły się w nią wszystkie obecne w tym kraju Kościoły i wspólnoty, zarówno chrześcijańskie, jak i muzułmańskie. Przypomniano, że kraj i jego władze potrzebują prawdziwej odnowy, która pozwoli pokonać wyniszczające go konflikty, podziały, trybalizmy i powszechną korupcję. „Politycy muszą zacząć służyć ludziom, a nie tylko sycić swe pragnienie władzy i napychać kieszenie” – stwierdził katolicki metropolita stołecznej Dżuby. Prowadząc modlitwę o pokój, abp Paulino Lukudu Loro zaznaczył, że nie da się przezwyciężyć trwającej wojny i pokonać potwornej plagi głodu, która rzuciła ten kraj na kolana, bez odrobiny dobrej woli ze strony zwaśnionych stron.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Co za bydło! Pobili księdza, bo ten zwrócił im uwagę [FILM]

Redakcja malydziennik

SZOKUJĄCE: Aborcja w terminie porodu? Za dobrą cenę – oczywiście!

Redakcja malydziennik

Świat ZWARIOWAŁ. Rodzice nie mogą odebrać dziecku smartfona. W Irlandii toczy się proces, na matkę i ojca doniosła własna córka

Ładuję....