ARCHIWUM

Zamieszki i pożary w obozie dla uchodźców! To była trudna noc dla Francji

Spłonął obóz dla uchodźców w Grande-Synthe w północnej Francji. Wcześniej wybuchły tam bójki między migrantami, a także między nimi i interweniującą policją. Jak poinformowały we wtorek nad ranem lokalne media, co najmniej 10 osób zostało rannyc

W obozie położonym pod Dunkierką doszło w nocy do starć, także z użyciem noży, między Kurdami a Afgańczykami. Gdy do akcji wkroczyła policja, funkcjonariusze zostali zaatakowani przez około 150 uchodźców.

 

Niemal jednocześnie w wielu miejscach na terenie obozu wzniecono pożary. Ogień ogarnął 300 drewnianych domków. "Wiele z nich spłonęło, wiele jeszcze się pali" – powiedział przedstawiciel lokalnych władz. Wszystkich uchodźców, około 1,5 tys., bezpiecznie ewakuowano.

 

Obóz w Grande-Synthe utworzono w ubiegłym roku. Wielu przebywających tam migrantów pochodziło w dzikich obozowisk w Calais, gdzie oczekiwali oni na możliwość przedostania się do Wielkiej Brytanii. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Polska przed sądem. Kto odpowiada za smog?

Redakcja malydziennik

Spadł z piątego piętra na beton, powrót Edwarda Nachmana do życia wpisany jest jako świadectwo cudownego uzdrowienia w księgach Sanktuarium Matki Bożej Piaskowej w Krakowie

Redakcja malydziennik

Najważniejsze to dobrze żyć i kochać bliźniego? Nic bardziej mylnego!

Redakcja malydziennik
Ładuję....