RELIGIA

„Zamiast marnować środki na aborcję lepiej przeznaczyć je na rodziny pokrzywdzone i wielodzietne”. Brawo Księża! Tak trzeba mówić do polityków!

– Nasze wioski i miasteczka wyludniają się, a szkoły są zamykane z braku uczniów. A władze wciąż okazują obojętność wobec ludzi, którzy chcą mieć dzieci – napisali w specjalnym przesłaniu duchowni diecezji Orestiada Greckiej Cerkwi Prawosławnej.

Ich zdaniem Grecja zmierza ku przepaści i destrukcji narodu z powodu wspieranej przez państwo aborcji, a także innych niemoralnych praw. – Domagamy się, aby rząd zamiast marnować ogromne środki budżetowe na finansowanie 300.000 aborcji, udzielił wsparcia rodzinom pokrzywdzonym i wielodzietnym” – napisali prawosławni kapłani.

 

Duchowni mocno skrytykowali także nowe greckie prawo, które zezwala nastolatkom na zmianę płci. Nowa ustawa została także ostro skrytykowana przez Święty Synod Greckiej Cerkwi Prawosławnej, który uznał ją za „niemoralną” i „potworną”, a także podkreślił, że jest ona „zniewagą dla społeczeństwo” i „zagraża świętości rodziny”. Oburzenie duchowieństwa  Orestiada wywołały także promowanie homoseksualizmu i ideologii gender w szkołach. 

 

Na koniec apelu duchowieństwo wezwało polityków do „powstrzymania katastrofalnego upadku Grecji”.

Źródło: LifeNews.com/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Kard. Marxowi kompletnie odbiło. Homolobby niszczy rodzinę i Kościół, a on je w tym wspiera

Franciszek zdradza: "w ten sposób buduje się cywilizację miłości!" Sprawdź w jaki!

Redakcja malydziennik

„Od kilku dni przychodzi mi na myśl słowo, które wydaje się brzydkie…". O czym mówi Papież?

Redakcja malydziennik
Ładuję....