ARCHIWUM

Zamachowski też się boi PiS. Czego dokładnie? ZOBACZ!

Zbigniew Zamachowski, znany obecnie głównie jako mąż Moniki Zamachowskiej-Richardson, dołączył do grona aktorów przerażonych PiS. I choć nie jest wojownikiem, to swoim przerażeniem podzielił się z Gazeta.pl.

Czego konkretnie obawia się Zamachowski? Odpowiedź jest prosta. Tego, że ktoś mu powie, co jest dobre a co złe. – Obawiam się tego, czego obawiamy się wszyscy, czyli formatowania naszego życia w ogóle, z kulturą włącznie. Mówienia, co jest dobre, a co jest złe. Jako człowiek urodzony w systemie, który z wolnością miał niewiele wspólnego, tym bardziej doceniłem i doceniam wolność. Po 1989 roku nastąpiła zmiana ustrojowa i wszyscy tej wolności zaznaliśmy. Nawet ci, którzy mówią, że jej nigdy nie było i śpiewają "ojczyznę wolną racz nam zwrócić panie", pewnie ją doceniają. A ja na pewno. W związku z tym wszystko to, co się teraz dzieje, jest dla mnie ograniczaniem wolności – oznajmił.

 

Nie oznacza to jednak, że Zamachowski za moment trafi na barykady KOD. – Ja generalnie jestem średnim wojownikiem. Słabo nadaję się do roli artysty wojującego. Ale są pewne rubieże, których nie wolno przekraczać, a jeśli ktoś je przekracza – mam tu na myśli zawłaszczanie sztuki dla celów politycznych – trzeba przynajmniej zaprotestować. Dopóki będę mógł, będę to robił w taki czy inny sposób. Pewnie nie pójdę na czele pochodu z flagą albo karabinem, bo to nie moja natura, ale mam bardzo określone poglądy i będę ich bronił – powiedział.  

 

Źródło: Gazeta.pl

Komentarze

Zobacz także

Na te zmiany czeka wiele polskich rodzin. "Chcemy, aby każda rodzina mogła umieścić dziecko w żłobku"

Redakcja malydziennik

Dziennikarz zwyzywany i szarpany przez "obrońców demokracji"

Redakcja malydziennik

Krwawy zamach nieopodal stadionu. 29 zabitych, 166 rannych

Redakcja malydziennik
Ładuję....